Novoročný koncert - 5 ročná tradícia
   Hlavná stránka » Akcie » Kultúra » Novoročný koncert - 5 ročná tradícia

Novoročný koncert
5-ročná tradícia11.januára 2006 sa v Dome umenia Fatra v Žiline zišlo viac ako 250 účastníkov Novoročného koncertu Gymnázia na Hlinskej ulici v Žiline. Už po piatykrát manažmenty obidvoch inštitúcií pripravili a spolu s hudobníkmi Štátneho komorného orchestra Žilina i zrealizovali výnimočnú a ojedinelú akciu pre školskú komunitu. Vytvorili tak priestor na stretnutie pedagógov, rodičov, študentov a priateľov školy v nevšednom prostredí koncertnej sály Domu umenia Fatra. Spoločnosť im robili nádherné tóny skladieb Ravela, Mozarta, Chopena, Čajkovského a J.Straussa.

Výber skladieb, výkony hudobníkov i majstrovstvo dirigenta vytvorili priestor na počúvanie, obohatenie a hlbšie naplnenie života poslucháčov.

Aktivita sa stala tradíciou, pri ktorej sa všetci stretávajú pre radosť, spoznávanie a približovanie. Škola i v náročnej spoločenskej situácii dokazuje, že realizuje podujatia, ktorými dokáže rozvíjať svoje dobré meno, dostávať školu do širokého povedomia i aktivitami zameranými nielen na poznanie, ale aj na obohatenie citovej stránky zložitej ľudskej osobnosti.Alena Strýčková
Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk