Orientačný beh na Gymze
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Orientačný beh na Gymze

Orientačný beh na Gymze


       Naša škola sa už tradične zapája do súťaží, ktoré organizuje Slovenský zväz orientačných športov pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR .

       Aj tento rok sme reagovali na výzvu a šli sme do toho. Naše omladené družstvo orientačných bežkýň (Belicová Lenka, Veronika Klabouchová, Táňa Ďuranová, Ivana Macharová ) sa cez okresné kolo v orientačnom behu žiačok SŠ úspešne prebojovalo do krajského kola, ktoré sa konalo v Martine. Aj napriek tomu, že počasie súťažiacim vôbec neprialo, dievčatá sa s lejakom a chladom vysporiadali bojovne a umiestnili sa v krajskom kole na veľmi peknom 3. mieste. Keďže postupuje z krajského kola len víťazné družstvo, postup na celonárodné kolo v orientačnom behu družstiev žiačok SŠ nám ušiel len o vlások . Do celoslovenského kola, ktoré sa konalo v Turčianskych Tepliciach sa však svojim časom ako jednotlivec prebojovala Lenka Belicová, ktorá sa v tvrdej konkurencii najlepších orientačných bežkýň na Slovensku v kategórii SŠ umiestnila na peknom 13. mieste z 41 pretekárok.

       Všetkým dievčatám blahoželáme , ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce pri ďalších športových zápoleniach.

       Za PK TSV Mgr. Oľga Fašková


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk