Majstrovstvá Slovenska v Basketbale chlapcov SŠ 2019
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá Slovenska v Basketbale chlapcov SŠ 2019

Dňa 8.5.2019 v Žiline o 14:20 hod. začala pre družstvo chlapcov našej školy jedna krásna cesta do Trnavy, mesta, ktoré v dňoch 9.-10.5.2019 bolo určené ako dejisko tých najlepších družstiev - víťazov krajských kôl súťaže v basketbale - o Majstra Slovenska , ktoré bolo súčasťou projektu Gaudeamus Igitur 2019 .
       A prebojovalo sa do tohto celonárodného kola po náročnom, ale úspešnom víťazstve v okresnom aj krajskom kole aj družstvo chlapcov našej školy , s cieľom uspieť čo najlepšie.
       Cesta vlakom ubiehala dobre . Po príchode do mestskej haly v Trnave , kde bola prezentácia družstiev sme boli autobusom prevezení na ubytovanie do internátov SOŠ Komenského . Pri pohľade na podmienky ubytovania, nespĺňajúce základné hygienické požiadavky začalo naše nadšenie upadať…. Ale “ zázraky sa ešte dejú”, takže po spoločnej reklamácii s vedúcimi iných družstiev sa nám dostalo náhradného ubytovania a presťahovali sme sa do plnohodnotne vybaveného hotela v centre mesta .
       Na druhý deň nás čakal hrací deň v skupine B , kde sme v prvom zápase súperili s papierovo najsilnejším družstvom Levice, ktoré tvorili extraligový hráči. Naše šance boli malé, ale chlapci sa nevzdávali a hrali prvý polčas veľmi vyrovnaný zápas, kde rozdiel nebol viac ako 5 bodov . V druhom polčase ukázali Levice svoju prevahu a skúsenosti a porazili nás 38:73. Po zápase nás čakal veľmi rýchli presun na obed ,ktorý bol vzdialený cca 7 min . od miesta súťaže. A keďže sme hrali ďalší zápas hneď prvý po obedňajšej prestávke, viete si predstaviť v akom časovom strese sme sa naobedovali ( pre zaujímavosť - Gaudeamus Igitur 2019 malo cca 1000 účastníkov ,takže kapacitne sa výdaj obeda veľmi ťažko zvládal) .Hneď po obede nás čakalo uz rozcvičené družstvo zo Serede. Zápas bol vcelku vyrovnaný , odohrával sa v duchu vedenie maximálne o 3- 4 body. V posledných 4 sekundách sa podarila Marekovi Jedinákovi krásna “3ka” a tým vyrovnal skóre na 53:53 a vynútili sme si predĺženie, v ktorom sa bohužiaľ šťastie nepostavilo na našu stranu a zápas sme prehrali o jednu trojku 59:56. Po tomto náročnom zápase nám dovolili 10 minút pauzu ,čo bohužial nepostačovalo na regeneráciu a chlapci museli nastúpiť hneď na ďaľší zápas proti Bratislave. Aj napriek viditeľnej vyčerpanosti chlapci v druhom polčase zabojovali a dorovnávali skóre.. V poslednej minúte došlo k veľa sporným fauloch , posledná akcia chlapcom nevyšla, tým prehrali tento zápas o jediný bod 48:49. Týmto sa náš prvý hrací deň ukončil a vedeli sme , že na druhý deň budeme bojovať o 7 miesto proti Žiaru nad Hronom. Po náročných zápasoch nás ešte o 20.00 hod. čakal Galavečer, ktorý officiálne otváral Gaudeamus igitur 2019 so sprievodným programom.
       Náš posledný deň v Trnave mal jednoduchý cieľ, vyhrať nad Žiarom nad Hronom a zabojovať aspoň o 7. miesto . Naši chlapci nesklamali a vyhrali s krásnym náskokom 55:45 a tým sa umiestnili na 7. mieste na Majstrovstvách Slovenska.
       Gratulujeme družstvu chlapcov za veľmi pekný výsledok , za úspešnú reprezentáciu školy v duchu veľkej bojovnosti a fair play hry . A prajeme , nech sa im darí aj v budúcnosti , možno aj s troškou osobného i športového šťastia.

Náš GYMZA tím žiakov sa skladal z družstva (Samuel Fedor, Rastislav Frass, Filip Novaki, Matúš Majtán, Jakub Lukáčik, Marek Jedinák, Michal Frnčo, Timotej Šváby, Matúš Šíma

Za PK TSV Michal Palica

PS: V prílohe pozrite fotky a aj jedno video pre pobavenie. Keďže všetci mali rôzne formácie, tak my sme mali iba jednu a tá sa volala ´lopata´- viac uvidíte vo videu :) https://www.youtube.com/watch?v=CkjBSO-sK4Q

fotogaléria

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk