Majstrovstvá okresu vo volejbale
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá okresu vo volejbale

Tesne pred lyžiarskym kurzom nás čakala súťaž Majstrovstiev okresu vo volejbale. Chlapci aj dievčatá si zmerali svoje sily v súťaži stredných škôl.
       Chlapci hrali na dva víťazné sety a v prípade tretieho setu sa hralo do osem. Keďže dievčat bolo dvojnásobný počet prihlásených, hralo sa na dva hrané sety do 15 bodov a rozhodovalo skóre. V chlapčenskom turnaji sme v základnej skupine jeden zápas vyhrali a jeden prehrali. Naše družstvo zložené prevažne z “nevolejbalistov” podalo veľmi pekný výkon. Zo skupiny postúpili a tým ich čakalo semifinále, ktoré bohužiaľ nevyhrali a nakoniec prehrali aj boj o tretie miesto. Chlapcom aj tak gratulujeme za 4.miesto.
       Dievčatá po minuloročnej prehre o zlatú loptu prišli na turnaj vo veľmi silnej zostave a nálada v tíme bola viac ako dobrá. Základnú skupinu vyhrali ako jednoznačný favorit a nepustili ani jeden bod. Semifinále dievčatá taktiež zvládli výborne a išli priamo do finále, kde narazili na svoje odvekého súpera GVOZU. Dievčatám v prvom sete súperky príliš utiekli a už veľmi ťažko sa im doťahovalo. Druhý set sa začal vo veľkom nasadení a dievčatá hrali úplne inú hru. Keďže sa hralo iba na dva hrané sety, tak Gvoze stačilo uhrať 10 bodov nato, aby postúpili o zlatú loptu. Čo človek nechcel sa stalo a naše dievčatá prehrali set 15:10 a tým pádom skončili na druhom mieste.
       Dúfame že budúci rok už pretrhneme smolu o zlatú loptu a konečne sa nám podarí postúpiť na majstrovstvá kraja.
       Touto cestou by sme chceli poďakovať aj pánovi trénerovi Kožíkovi, ktorý prišiel podporiť svoje zverenkyne (študentky našej školy). Rovnako aj rodinným príslušníkom hráčok, ktorí fandili na tribúne.

Za PK TSV Mgr. Michal Palica

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk