Majstrovstvá okresu v basketbale žiakov a žiačok SŠ
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá okresu v basketbale žiakov a žiačok SŠ

Dňa 14. a 15. februára 2019 sa v priestoroch Spojenej školy na Rosinskej ceste konali Majstrovstvá okresu v basketbale žiakov a žiačok SŠ. Náš GYMZA tím žiakov sa skladal z družstva (Samuel Fedor, Rastislav Frass, Filip Novaki, Matúš Majtan, Jakub Lukačik, Marek Jedinak, Burský Michal, Michal Frnčo, Timotej Švaby, Matúš Šima). GYMZA tím žiačok sa skladal z družstva (Natália Rajčanová, Ivana Macharová, Tatian Ďuranova, Zuzana Zelniková, Vanesa Taeddeasová, Renáta Kožiková)
       V skupine A chlapcov, v ktorom sa nachádzalo aj naše družstvo, sme sa stretli proti Spojenej škole na Rosinskej ceste, Biligválnemu gymnáziu a Strednej škole stavebnej. Chlapci s prehľadom skupinu vyhrali s dostatočným náskokom a postúpili do semifinále. Semifinále sme vyhrali nad Dopravnou akadémiou so slušným náskokom a ocitli sme sa vo finále. Vo finále chalani potvrdili svoje kvality a prvý zápas súťaže nad Spojenou školou vyhrali 23:15, tým pádom postupujú na Majstrovstvá kraja, ktoré sa budú konať 4.4.2019 v Žiline. Družstvu chlapcov gratulujeme, držíme im palce a prajeme postup na Majstrovstvá Slovenska.
       Keďže na súťaž dievčat prišiel menší počet škôl, tak boli rozdelené na dve menšie skupiny. V skupine sme prvý zápas vyhrali jednoznačne 28:2, druhý zápas proti SZŠ sme prehrali o jeden bod 16:17. Keďže dievčatá skončili v skupine druhé, tak postúpili zo skupiny a v semifinále nás čakalo GSF, s ktorým sme tiež tesne prehrali 15:14. O 3. miesto sme sa pobili s SZŠ, ktorú sme tentokrát porazili 22:16. Dievčatá skončili nakoniec 3. a patri im veľká gratulácia.