Postúpili sme na medzinárodné školské majstrovstvá sveta v orientačnom behu SŠ 2019
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Postúpili sme na medzinárodné školské majstrovstvá sveta v orientačnom behu SŠ 2019

Postúpili sme na medzinárodné školské majstrovstvá sveta v orientačnom behu SŠ 2019
       Každé dva roky vyhlasuje ISF školské majstrovstvá sveta v orientačnom behu , je však potrebné prebojovať sa cez kvalifikačné preteky.
       Na škole máme celkom úspešnú bilanciu v rôznych súťažiach tohto typu, aj vďaka spolupráci s Orientačným klubom v Žiline. Tak sme sa rozhodli čeliť tejto výzve a s omladeným družstvom zabojovať o tak vysokú métu.
       A keďže okrem pripravenosti treba mať aj kúsok šťastia, tentokrát „Šťastena“ stála pri nás. Áno, družstvo dievčat (Veronika Klabouchová III.D, Tatiana Ďuranová II.C, Ivana Macharová I.A a Viktória Smoláková I.A ) v Mošovciach vyhrali svoju kategóriu a kvalifikovali sa na medzinárodné školské majstrovstvá ISF v orientačnom behu SŠ pre rok 2019, ktoré sa budú konať 29.4. - 5.5.2019 v Estónsku.
       Blahoželáme dievčatám, je to veľký úspech, ale to najťažšie ich ešte len čaká.
       Takže Gymzáci držte v tvrdej príprave dievčatám palce, aby v Estónsku dosiahli čo najlepšie výsledky.

       Za PK TSV Mgr. Oľga FaškováA ešte o súťaži očami našich dievčat ........

       Veľa z vás sa možno ešte s takouto súťažou nestretlo, tak iba v skratke, o tom ako to vlastne prebieha.
       Ak ste ešte ako malí hrávali s kamarátmi hru „vlajky“, tak toto je niečo podobné, akurát vám v ruke pribudne mapa a buzola. Na mape budete mať vyznačené stanoviská, ktorými budete musieť prejsť, aby ste sa dostali do cieľa.
       Takto sme bežali aj my v Mošovciach na kvalifikácií na medzinárodné školské majstrovstvá ISF v orientačnom behu. A aj napriek špinavým topánkam od blata, ktorým sme sa museli brodiť aby sme sa dostali na stanovisko a vysokej tráve, cez ktorú sme nevideli ani meter pred seba sme sa úspešne dostali do cieľa s úsmevom na perách a dobrým časom, ktorý nás dostal až na majstrovstvá sveta do Estónska.
       No ale týmto to zďaleka neskončilo, práve naopak začínajú nám ťažké tréningy, aby sme sa v Otepää nestratili, aby sme dosiahli čo najlepšie časy a hlavne, aby sme našu školu reprezentovali čo najúspešnejšie.
       Tak nám držte palce, alebo sa k nám rovno pridajte ...


Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk