Projekt „Spoznajme sa navzájom“
   Hlavná stránka » Akcie » Projekt „Spoznajme sa navzájom“

Projekt „Spoznajme sa navzájom“


       Dňa 22.10.2018 sme na našej škole slávnostným programom ukončili grantový program ŽSK Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac 2018 v podprograme Pomáhajme druhým. Náš projekt sme nazvali „Spoznajme sa navzájom,“ a jeho cieľom bolo podporovať dobrovoľnícke aktivity a pomoc iným.

       Študenti Gymnázia Hlinská sa v septembri ako dobrovoľníci zúčastnili festivalu Inter Nos a verejnej zbierky Biela pastelka. Skúsenosti s dobrovoľníctvom potom prezentovali na workshopoch dňa 9.10.2018 pred žiakmi 1. ročníka Gymnázia a pred žiakmi Základnej školy Jarná a Základnej školy V. Javorku. Žiaci sa okrem iného prezentovali aj prostredníctvom krátkych filmov, ktoré pripravili žiaci 3. ročníka – Roman Srnka, Vladimír Gelaček a Branislav Kasák. Súčasťou workshopov boli aj prednášky hostí, a to pani Eriky Kanátovej z Únie slabozrakých a nevidiacich Slovenska a pani Holúbkovej a Mariána Čuraja z Nadácie Krajina harmónie.

       Slávnostný program dňa 22.10.2018 bol vyvrcholením projektu. Bolo to záverečné stretnutie všetkých účastníkov projektu, ktoré zahŕňalo opätovné premietnutie spracovaných filmov, premietnutie koláže fotiek z workshopov a prednášok hostí z ÚNSS a NKH. Súčasťou stretnutia bolo odovzdanie poďakovaní hosťom a všetkým zúčastneným žiakom Gymnázia a osvedčení o účasti žiakom ZŠ. Posledná časť záverečného programu bola neformálna a zábavná – žiaci Gymnázia si pripravili zaujímavé chemické pokusy, klobúkový tanec a gitarovú hudobnú vložku.

Na priblíženie aktivít prikladáme videá z dobrovoľníckych činností:
       https://www.youtube.com/watch?v=Nj_WKD7w9zA
       https://www.youtube.com/watch?v=SQdFnvfPmHY

       Ešte raz ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom za pomoc pri dobrovoľníckej činnosti a pri príprave a realizácii workshopov a záverečného programu. Zároveň veríme, že sme motivovali mladších žiakov k dobrovoľníckej činnosti a pomáhaniu iným.

       Bajcsiová, Turoňová


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk