Majstrovstva okresu vo Florbale a žiakov a žiačiek SŠ
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstva okresu vo Florbale a žiakov a žiačiek SŠ

Majstrovstva okresu vo Florbale a žiakov a žiačiek SŠ


       Dňa 11.10.2018 sa v priestoroch Spojenej školy na Rosinskej ceste konali Majstrovstvá okresu vo floorbale žiakov SŠ. Náš GYMZA tím sa skladal z chlapčenského družstva(Baumgartner Radoslav, Baumgartner Rudolf, Bíro Maximilián, Dzurilla Adam, Milo Filip, Moravčik Dávid, Neveselý Matej, Šimar Daniel, Voško Jaroslav, Zelník Matúš). Naša základná skupina bola veľmi náročná, no potrápili nás SŠ Rosinska a SOŠ Stavebná. Keďže nám pribudla čerstvá posila prvákov, ktorí hrávali alebo hrajú aktívne floorball, plus talentovaný brankár, obidva zápasy sme vyhrali bez toho, aby sme dostali gól. Semifinále sa nieslo v duchu menšieho výklusu a po výhre 4:0 nad GBZA sme sa ocitli vo finále. Vo finále nás čakalo GSF, kde už, bohužiaľ, sily nestačili a prehrali sme.

       Chlapcom gratulujeme ku krásnemu 2. miestu a dúfame, že na budúci rok sa im už vysnívané 1. miesto podarí a postúpia na kraj.

       Dňa 12.10.2018 sa v priestoroch Spojenej školy na Rosinskej ceste konali Majstrovstvá okresu vo florbale žiačok. Náš GYMZA tím sa skladal z dievčenského družstva, (Ďuranová Sarah Mária, Gaššová Izabela, Gavulová Patrícia, Kožíková Renáta, Pečalová Adela, Poláková Aurelia Zlatica, Rajčanová Natália, Šugárová Vanessa, Zelniková Zuzana, Cyprichová Kristína). Na súťaži sa zúčastnilo 14 družstiev stredných škôl. Súťaž bola rozdelená do 6 skupín a to nás presunulo na vedľajšiu školu Dopravnú. Dievčatá sa aj vďaka SK lige už pomaličky zohrávajú, ale nestačilo to na silné súperky a z troch zápasov sa im podarilo vyhrať iba jeden. Zo skupiny postúpila iba prvá škola a tým naše pôsobenie skončilo.


       Za PK TSV Mgr. Michal Palica

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk