Týždeň ruskej literatúry v ŽSK
   Hlavná stránka » Predmety » Ruský jazyk » Týždeň ruskej literatúry v ŽSK

Týždeň ruskej literatúry v ŽSK


       V júni sme sa my, žiaci študujúci ruský jazyk, zúčastnili otvorenia Týždňa ruskej literatúry. Otvorenie sa konalo v Krajskej knižnici mesta Žilina.

       Na úvod sme si mohli vypočuť veľmi precítený koncert v podaní žiakov ZUŠ. Nasledoval príhovor predsedníčky ŽSK pani Eriky Jurinovej a veľvyslanca Ruskej federácie v Slovenskej republike Alexeja Fedotova, ktorý hovoril vo veľmi čistej a pre nás zrozumiteľnej ruštine.

       Nakoniec sa konala otvorená diskusia s autormi súčasnej ruskej literatúry pre deti N. Prokudinom a J. Zverlinom. Títo dvaja páni boli veľmi milí a priateľskí. Obaja brali ohľad na naše znalosti ruského jazyka. Hovorili pomaly, zreteľne a hlavne jednoducho, aby im každý porozumel. Dokonca sa niekoľkokrát stalo, že samotný autor poprosil pani tlmočníčku, ktorá celú diskusiu viedla, aby nám jeho slová vysvetlila. Ich tvorbu sme síce veľmi nepoznali, no to nám nebránilo v tom, aby sme sa dobre zasmiali na vtipoch a zábavných historkách.

       Podľa môjho názoru je Týždeň ruskej literatúry veľmi zaujímavým projektom, ktorý si zaslúži pokračovanie. Približuje nám totiž jeden z najkrajších slovanských jazykov.


       Katarína Štaffenová, III.C

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk