Úspešný športový máj
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Úspešný športový máj

Úspešný športový májSlovenský pohár v kin-balle

       V úvode mája sme vycestovali do Trnavy na prvý celoslovenský medziškolský turnaj v kin-balle, ktorý organizovala Slovenská kin-ballová federácia. V kategórii stredných škôl sme po základnej skupine postúpili do finále z 1. miesta a to sme po dramatickom závere aj obhájili. Náš Gymza kin-ball team si tak odniesol zaslúžené prvenstvo. Zloženie tímu: Oliver Laštík (kapitán), Adela Pečalová, Barbora Zelníková, Patrícia Gavulová, Miloš Ilovský, Roman Srnka, Jaroslav Voško. Gratulujeme a vidíme sa na Majstrovstvách sveta v auguste!
       fotogaléria 1
       fotogaléria 2


Štvorylka 2018

       Už tradične sme sa aj tento rok zapojili do 9. ročníka v hromadnom tancovaní štvorylky s cieľom o prekonanie rekordu v počte tancujúcich a zápisom do Guinnessovej knihy rekordov. Na Hlinkovom námestí v Žiline sa do akcie zapojilo cca. 1270 účastníkov, z tohto počtu bolo 136 žiakov z našej školy.


Majstrovstvá kraja v orientačnom behu

       Úspešní sme boli aj na tomto podujatí, ktoré sa konalo v netradičnom prostredí sídliska Hájik. V družstvách si dievčatá vybojovali krásne 3. miesto a Lenka Belicová postúpila v individuálnej kategórii na Majstrovstvá Slovenska. Družstvo ďalej tvorili Veronika Klabouchová a Ivana Štrauchová. Držíme palce!


Beh do Strečianskych hradných schodov

       Dňa 24.5.2018 sme sa už tradične zúčastnili na behu do strečianskych hradných schodov ktorú organizuje Žilinská Univerzita . Na akcii sa zúčastnilo cca 400 pretekárov v rôznych kategóriach. Náš Gymza tím sa skladal z: Natalia Dudoňová, Erika Hajková, Erik Berešik, Filip Kasman, Nikodem Hajník, Michal Slaboň, Matuš Majtán, Matuš Šima, Jakub Lukačik, Matej Žitnik, Henrich Pustaj, Samuel Fedor. Najlepší dosiahnutý čas mal Jakub Lukačik, ktorý zdolal schody za 37 sekúnd.
       Vysledková listina


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk