Vzácna návšteva z talianskeho Palerma
   Hlavná stránka » Akcie » Vzácna návšteva z talianskeho Palerma

Vzácna návšteva z talianskeho Palerma

       V stredu 26. apríla zavítala na našu školu vzácna návšteva z ďalekej Sicílie. Skupinka štyroch učiteľov z Palerma z hotelovej školy sa v rámci mobility talianskych učiteľov rozhodla lepšie spoznať našu krajinu a školský systém na Slovensku.

       Program, ktorý sme si pre nich pripravili, bol naozaj pestrý. Po úvodnom privítaní pani riaditeľkou sme v krátkej prezentácii predstavili našu školu. Aktivity, ktoré na našej škole počas školského roka realizujeme, nadchli našich hostí. Zaujala ich napríklad študentská kvapka krvi, imatrikulácie, Eurodeň a taktiež obľúbená študentská anketa „Amos.“ Spomínané akcie podnietili záujem našich hostí a o otázky týkajúce sa našej školy nebolo núdze.

       Veľkým prekvapením pre našich kolegov z Talianska bolo divadelné predstavenie „Un sogno americano“ (Americký sen) v podaní našich študentov, ktorí opäť nesklamali a dokázali, že nič nie je nemožné a taliančina je láska, ktorá trvá celý život. Odmenou pre nich bol obrovský potlesk a hlasité „Bravo“ .

       Následne sme návštevníkov previedli našou školou. Zavítali sme na hodinu francúzštiny, kde si pre nás žiačky III.B triedy pripravili úsmevnú divadelnú ukážku, ktorá pobavila nás všetkých. Po nej sme sa zúčastnili hodiny telesnej výchovy a nahliadli sme na moment na študentskú konferenciu.

       Postupne sme sa presunuli na hodinu angličtiny, kde naši talianski kolegovia obdivovali nielen výbornú angličtinu našich žiakov, ale aj spôsob výučby na hodinách anglického jazyka.

       Po návrate do knižnice nás Richard Kraus z II.C triedy oboznámil s uskutočneným Erasmus Plus projektom na tému vodnej energie. Kvalitné spracovanie a brilantná angličtina našich hostí priam nadchli.

       V závere sme prenechali priestor žiačkam, ktoré našim talianskym kolegom položili niekoľko otázok. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých informácií o talianskom školskom systéme, známkovaní, letných prázdninách a pod.

       Tešíme sa, že sme mohli stráviť príjemné dopoludnie v tejto usmievavej spoločnosti a dozvedieť sa niečo nové o tejto krásnej krajine.

       Grazie e arrivederci!


       Mgr.Michaela Daňová
       Mgr. Mária Dorková


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk