Majstrovstvá okresu vo volejbale
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá okresu vo volejbale

Posledné dni pred jarnými prázdninami patrili v našom okrese volejbalu. Chlapci aj dievčatá si zmerali svoje sily v súťaži stredných škôl. Hralo sa na dva hrané sety do 15 bodov a rozhodovalo skóre. V chlapčenskom turnaji sme v základnej skupine jeden zápas vyhrali a jeden prehrali. Naše družstvo zložené prevažne z “nevolejbalistov” podalo veľmi pekný výkon. Na postup to však nestačilo.
       Nečakane skorý záver mala pre nás aj dievčenská súťaž, kde sme nastupovali s chuťou obhájiť minuloročné víťazstvo a postup na krajské kolo. Žreb do našej skupiny, v ktorej sme boli nasadenou jednotkou, nám určil SPŠ STAVEBNÚ a GVOZU. Prvý zápas zvládli naše reprezentantky na výbornú. V druhom zápase sme vyhrali prvý set v pomere 15:12. S týmto tromfom v rukáve sme nastúpili do druhého setu. Za stavu 9:3 v náš prospech využil súper time-out. A potom nám život uštedril cennú, aj keď bolestnú lekciu. Prehrali sme 15:10. :-( A nakoľko bolo dôležité skóre tak nás tie osudné dva body delili od tzv. zlatej lopty, ktorá mohla rozhodnúť. Musíme však priznať, že sme na našej prehre mali väčší podiel ako súperova šikovnosť a obratnosť. Smútok z tejto prehry bolí o to viac, že väčšina nášho kádra je v maturitnom ročníku. Ale taký je šport. Bojovať treba do poslednej sekundy. Každopádne neviem, či bolo po tomto zápase vidieť na turnaji krajší volejbal ako sa hral v druhom zápase našej skupiny.
       Touto cestou by sme chceli poďakovať aj pánovi trénerovi Kožíkovi, ktorý prišiel podporiť svoje zverenkyne (študentky našej školy). Rovnako aj rodinným príslušníkom hráčok, ktorí fandili na tribúne.

Za PK TSV Mgr. Zuzana Bebčáková, PhD. a Mgr. Michal Palica

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk