Majstrovstvá kraja v lyžovaní a snowboardingu
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá kraja v lyžovaní a snowboardingu

Aj keď je zima v túto sezónu skúpa na sneh, my sme sa za ním deň pred polročnými prázdninami vydali do Vrátnej doliny. Naša školská výprava bola v duchu fair-play reprezentovať na súťaži v lyžovaní a snowboardingu, na ktorej sa stretli školy z celého kraja.
       Súťaž slávnostne otvorila županka Žilinského samosprávneho kraja Ing. Erika Jurinová. Následne si všetci súťažiaci mohli prezrieť náročnú trať a pripraviť sa na svoj štart. Rozhodne sme sa v štartovnom poli obsahujúcom viac ako 120 súťažiacich nestratili.
       Najlepšie umiestnenie dosiahol Matúš Šíma z III.B triedy, ktorý v naozaj profesionálnej konkurencii obsadil krásne 7. miesto (kategória starších dorastencov). Výborne nás reprezentovala aj Dorota Romanová zo IV. D triedy, ktorá obsadila v rovnajkej kategórií u dievčat 11. miesto. Za školu lyžovali a snowboardovali aj Marko Vandlík (II.C), Marek Brudňák, Samuel Hruška (obaja III.C) a Miloš Ilovský (II.A). Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalší ročník.

Za PK TSV Mgr. Zuzana Bebčáková, PhD.

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk