Voňavý výskum
   Hlavná stránka » Akcie » Voňavý výskum

Voňavý výskum


       V utorok 9.1.2018 mali vybraní žiaci, učitelia či hostia našej školy možnosť dozvedieť sa o zaujímavostiach, ktoré sa skrývajú za výskumom o esenciálnych olejoch. Zároveň sme realizovanou aktivitou chceli spoločne prispieť k popularizácii vedy na Slovensku a priblížiť ďalšiu „ Životnú cestu absolventa GHlinská“.

       V rámci seminárov Človek a jeho ochrana a Chémia a biológia v príkladoch sme privítali pani RNDr. Máriu Bučkovú, PhD. a pani Mgr. Andreu Puškárovú, PhD. z Ústavu molekulárnej biológie Slovenskej akadémie vied. Pani lektorky sa zaoberajú potravinovou a environmentálnou mikrobiológiou a popri týchto témach robili výskum o účinkoch esenciálnych olejov. Veľmi milou formou priblížili túto tému študentom, učiteľkám i našim hosťom z radov laickej verejnosti.


       Spätná väzba od žiačok:

Lucia, IV.C

„Prednášajúce veľmi príjemným dojmom objasnili cieľ ich práce, ktorým je práve alternatívna liečba esenciálnymi olejmi. Prichystali si pre nás mnoho pomôcok, ktorými určite upútali našu pozornosť. Dozvedeli sme sa, že tieto oleje priaznivo vplývajú na účinok antibiotík, nakoľko zosilňujú ich účinok zdravou cestou. Keďže sa osobne zaujímam o túto tematiku, považujem prednášku za veľmi prínosnú. Určite si pár esenciálnych olejov zaobstarám, pretože výskumy, ktoré nám prednášajúce priblížili, ma presvedčili o ich efektívnom využití pri mnohých ochoreniach. Za aktivitu preto srdečne ďakujem“.


Timea, IV.B

„Z tejto prednášky som bola veľmi milo prekvapená. Veľmi zaujímavá téma, ktorá bola vysvetlená zrozumiteľnou a milou formou. Bola by som rada za ďalšie aktivity s podobnou témou“.


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk