Deň otvorených dverí na Žilinskej univerzite
   Hlavná stránka » Akcie » Deň otvorených dverí na Žilinskej univerzite

Deň otvorených dverí na Žilinskej univerzite

       Dňa 22. novembra sa uskutočnil deň otvorených dverí na Strojníckej fakulte na Žilinskej Univerzite (Uniza) v Žiline. Zúčastnili sme sa ho aj my - študenti druhého, tretieho a štvrtého ročníka. Stretli sme zopár štvrtákov aj niekoľko minuloročných absolventov nášho gymnázia.

       Dozvedeli sme sa, že UNIZA vznikla v roku 1953 a tým aj strojnícka fakulta (SjF). SjF patrí medzi sedem fakúlt Žilinskej univerzity a je najlepšou fakultou na Unize.

       Možno univerzita nemá veľa študentov, ale samotní dobrovoľníci nás prijali ako srdečná rodina. Každý z účastníkov dostal balíček s drobnosťami s logom univerzity, informačným materiálom, dotazníkom, tombolovým lístkom. Tu sme sa mohli zúčastniť diskusie, a získať odpovede na naše zvedavé otázky ohľadom štúdia na SjF.

       V areáli univerzity sa nachádza internát, ktorý je určený pre každého, kto oň požiada. Bez ohľadu na to, či ste zďaleka alebo bývate blízko. Nachádza sa tu aj menza, ktorá je najväčšou na Slovensku. Dozvedeli sme sa, že študenti môžu svoj voľný čas využiť naplno. Ponuka je veľmi pestrá, len si stačí vybrať či už z oblasti športu, vzdelávania alebo zábavy.

       Dozvedeli sme sa, že na SjF sú akreditovanými študijnými programami: Počítačové konštrukcie a simulácie, Strojárske technológie, Energetická a enviromentálna technika, Priemyselné inžinierstvo, vozidlá a motory, Materiály a technológie v automobilovej výrobe.

       Informácie, ktoré sme sa dozvedeli a spomínané zážitky nám (a možno aj vám) v budúcnosti pomôžu pri rozhodovaní o ďalšom štúdiu.


       Vaše spolužiačky III.B

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk