Kurz ochrany zdravia a života
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Kurz ochrany zdravia a života

Kurz ochrany zdravia a života


       V dňoch 18. 9. – 20.10.2017 sa žiaci 3. ročníka, zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia. Triedy boli rozdelené na dve skupiny. Triedy III.A, III.B boli prvý deň na Vodnom diele kde mali pripravený program, ktorý sa skladal z topografie, streľby zo vzduchovky, streľby z luku a základy splavovania riek, ktoré si žiaci vyskúšali aj v praxi na vodnej nádrži. Triedy III.C, III.D mali prvý deň návštevu Gill Areny, ktorá je zameraná na lezenie na umelých stenách. V rámci tejto návštevy sme si zopakovali aj základy prvej pomoci. Na zaver si žiaci napísali test, ktorý obsahoval súhrn všetkých aktivít zameraných na ochranu života a zdravia i účelových cvičení.

       Na druhý deň sme navštívili okolie Strečna, kde nás milí a vtipní pltníci z Prvej pltníckej a raftingovej spoločnosti sprevádzali splavom. Počas plavby sme sa dozvedeli aj niečo z histórie pltníctva, o Margite a Besnej, o dvoch hradoch a o rôznych iných zaujímavostiach. Po absolvovaní plavby sme sa vybrali na krátku prechádzku ku krásnej Kolibe Panoráma.

       Posledný deň bol na báze prvého dňa, triedy sa vymenili a absolvovali určený program. Napriek chladnejšiemu počasiu si všetci žiaci tretieho ročníka vychutnávali a užívali všetky dni naplno.

       Za PK TSV Mgr. Michal Palica


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk