Festival vedy a techniky AMAVET
   Hlavná stránka » Akcie » Festival vedy a techniky AMAVET

Festival vedy a techniky AMAVET


       V piatok 20. októbra som sa zúčastnila krajského Festivalu vedy a techniky AMAVET, ktorý sa konal na rektoráte Žilinskej univerzity v Žiline. Všetkých zúčastnených projektov bolo dvadsaťjeden, niekoľko najlepších z tohto počtu postúpilo na celoslovenskú prehliadku do bratislavskej Incheby. Mojím podielom na krajskom festivale bolo odprezentovanie svojej práce v matematike s názvom „Číslo π vo hviezdach“, na ktorej pracujem už takmer rok.

       Z môjho pohľadu prehliadka prebiehala až nad očakávania, vysvetľovanie svojich vzorcov hodnotiacej komisii aj okoloidúcim študentom tejto univerzity som si veľmi užívala, spätná väzba bola podobného charakteru. Na záverečnom vyhodnotení festivalu som dostala niekoľko cenných rád od vysokoškolských profesorov ako urobiť svoju prácu prístupnejšou, nakoľko dôvodom k tomu, že som nepostúpila na celoštátnu prehliadku je údajne fakt, že moja práca je náročná na predstavivosť.

       Festival bol teda pre mňa skvelou príležitosťou, odnášam si z neho množstvo skúseností a pozitívnych zážitkov. Teším sa na ďalší ročník a verím tomu, že už to bude iba lepšie a lepšie.

       Alexandra Zavadská, III.A

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk