Nový ročník Roots ans Shoots na škole začína
   Hlavná stránka » Akcie » Nový ročník Roots ans Shoots na škole začína

Nový ročník Roots ans Shoots na škole začína
       Po úspešnom prvom ročníku tohto projektu, v ktorom sa nám podarilo pekne upraviť žiacky vstup do školy a vytvoriť príjemné miesto aj na posedenie, sme sa rozhodli v tomto projekte pokračovať aj tento rok.
       Pre pripomenutie – projekt Roots ans Shoots prebieha vo viacerých krajinách sveta pod záštitou primatologičky Jane Goodall už dlhšie a na Slovensku ho minulý rok zrealizovala po prvýkrát nadácia Green Foundation.
       Projekt sme tento rok rozbehli zapojením sa do globálnej kampane Roots ans Shoots ku Dňu mieru – 21. september, ktorú každoročne celosvetovo organizuje J. Goodall. Kampaň sme podporili aktivitou maľovanie na kamene a vysadením stromčeka ako symbolu mieru. Myslím, že to bola milá aktivita a chceli by sme ju realizovať každoročne. Ako sa nám maľby vydarili, môžete posúdiť aj vy a čo v rámci tohto ročníka podnikneme a opravíme Vás určite oboznámime.
       Naše fotky z danej aktivity boli zdieľané aj na FB stránkach celosvetového programu Jane Goodall Roots&Shoots Global, kde boli zdieľané i aktivity a posolstvá v rámci Dňa Mieru aj iných škôl či skupín z celého sveta. Samozrejme boli prezentované aj J. Goodal a jej tímu, ktorých naša aktivita nesmierne potešila.

       Za projektový tím K. Laštíková


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk