Green Day Bratislava 2017
   Hlavná stránka » Akcie » Zelená škola » Green Day Bratislava 2017

Green Day Bratislava 2017


       V piatok 29. septembra 2017 sme sa zúčastnili akcie Green Day ( zelený deň ) spolu s pani profesorkou Rančákovou a ostatnými členmi Zelenej školy. Je to ekologické podujatie, ktoré sa koná každoročne v rámci svetového týždňa zelených budov.

       Ráno sme sa stretli na železničnej stanici v Žiline a vlakom vyrazili do Bratislavy. Naším cieľom bola farmárska tržnica Fresh Market – veľká presklená budova, v ktorej nás čakalo veľa rôznych aktivít – súťaže o ekologické a zdravé ceny, ochutnávky, prednášky, prírodné líčenie.

       Najskôr sme si pozreli prezentáciu o tom, čo sú zelené budovy a kde sa nachádzajú na Slovensku. Následne sme mali rozchod a navštívili sme jednotlivé stánky. Svoje projekty prezentovali napríklad ArTUR – udržateľná architektúra, CEEV Živica, Ecocapsule, EKOrast, ale aj mnohé iné. Vypĺňali sme rôzne zaujímavé ankety a kvízy k danej téme. Mohli sme získať pečiatky, vďaka ktorým sme boli zaradení do žrebovania o pekné ceny. Najviac nás zaujal stánok s ekologickou kozmetikou Alverde, kde sme mali možnosť nechať sa nalíčiť profesionálnou stylistkou. Samozrejme, že sme neodolali.

       Celé podujatie sa končilo v poobedňajších hodinách, tak sme urobili posledné fotky i selfie a vybrali sa na spiatočnú cestu domov. Okrem letákov a brožúr sme si odniesli i veľa zaujímavých informácií ako napríklad: prečo kupovať Fair Trade ovocie a zeleninu, že aj zubné kefky sa dajú recyklovať, čo je to obehová ekonomika, ako zbierať použitý rastlinný kuchynský olej a kde ho možno odovzdať.

       Celý deň sme si užili, spoznali sme sa, aj viac spriatelili.

       Snáď pôjdeme aj na budúci rok.

       Karolína Kochláňová, I.A


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk