„Gymza pre všetkých, všetci pre Gymzu“ vo finále
   Hlavná stránka » Akcie » „Gymza pre všetkých, všetci pre Gymzu“ vo finále

„ Gymza pre všetkých, všetci pre Gymzu“ vo finále


       Dňa 16.6.2017 sme spoločne oslávili úspešné zakončenie nášho projektu „Gymza pre všetkých, všetci pre Gymzu“. Oslava bola pomyselným pozlátkom všetkej našej tvrdej práce, ktorú sme za posledné mesiace projektu venovali. Uberala sa veľmi prijemnou, priateľskou atmosférou.

       Spomínali sme na celý priebeh od samotnej myšlienky, cez jej schválenie až po realizáciu. Na všetky tie stretnutia, kde sme zostavovali architektonický plán či zabezpečovali sponzorov a priučili sa zodpovednosti, na jeho oficiálne odprezentovanie a následne schválenie grantu organizáciou Green Foundation, ktorá pilotný ročník projektu Roots and Shoots : Inkubátor na Slovensku rozbehla . Prínosom pre nás boli dni strávené po vyučovaní záhradkárčením, osadzovaním lavičiek a neskôr i udržovaním záhonov.

       Zhotovili sme niečo, čo tu bude ešte mnoho rokov i keď my odídeme, niečo čo neposlúži len nám, no i nášmu okoliu. Chceli by sme tým odovzdať odkaz všetkým, ktorí by radi podobne nezištne pomohli. Dá sa to. Možností je v dnešnej dobe neúrekom, len treba správne a trpezlivo hľadať.

       Veľmi pekne by sme sa chceli poďakovať hlavne p. uč. Laštíkovej, ktorá sa pustila pozitívne naladená do projektu práve s nami, celý čas usilovne pracovala, doťahovala za nás mnoho vecí, organizovala a navigovala nás správnou cestou. Chválu na svoju osobu prijímala veľmi skromne a často krát jej zásluhu pripisovala nám. Ešte raz ďakujeme!

       Tiež veľká vďaka patrí sponzorom: Stavebninám vo Varíne, Záhradníctvu v Nededzi, pani architektke Blanke Malej, P. Riljakovej z Odboru životného prostredia v Žiline a mestu Žilina. Aktívnym rodičom, ktorí nám pomohli pri samotnej realizácií projektu, vedeniu školy za podporu a ústretovosť i všetkým zainteresovaným študentom. V neposlednom rade naše poďakovanie patrí Simone Kuciakovej z nadácie Green Foundation a Ladislavovi Bírovi zo SAŽP, ktorí nás neúnavne sprevádzali a usmerňovali počas celého projektu. Ešte raz ďakujeme!

       Aneta Jamečná, 2.B

P.S.: Viac o priebehu nášho projektu na
https://www.facebook.com/pg/vsetcipregymzu/about/?ref=page_internal

Partneri projektu:
fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk