Úspešné orientačné bežkyne
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Úspešné orientačné bežkyne

Úspešné orientačné bežkyne


       Máj a jún sú mesiace, kedy si merajú svoje sily orientační bežci a bežkyne na postupových súťažiach ŠŠ , na ktorých sa ani v tomto školskom roku naše omladené „Gymza orienťačky“ nestratili.

       Krajské kolo v orientačnom behu štvorčlenných družstiev sa konalo v centre mesta Žilina 31.5.2017 . Dievčatá dosiahli veľmi pekné výsledky – Lenka Belicová II.C - 2.miesto, Alexandra Závadská II.A - 4.miesto, Veronika Klabouchová I.D - 5.miesto a Ivka Štrauchová III.B - 9.miesto. V kategórii družstiev si však odniesli tromf najvyšší – obsadili 1. miesto a postúpili na Školské majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu, ktoré sa konali v dňoch 13. a 14. júna v kúpeľnom meste Piešťany. Prvý deň boli preteky jednotlivcov, kde v silnej konkurencii Lenka Belicová vybojovala pekné 11.miesto, Veronika Klabouchová 13. miesto a Ivka Štrauchová 21.miesto. Druhý deň sa konali preteky štafiet a naša štafeta skončila na 5.mieste. Celkovo si naše novozaložené družstvo vybojovali veľmi pekné 4.miesto. Dievčatá získali nové skúsenosti a do budúceho školského roka vstupujú s predsavzatím urobiť všetko pre to, aby siahli na vyššiu métu. A my im v tom budeme držať palce.

       Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

       Za PK TSV Oľga Fašková


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk