Divadelné predstavenie v anglickom jazyku „Peter Black 3“
   Hlavná stránka » Predmety » Anglický jazyk » Divadelné predstavenie v anglickom jazyku „Peter Black 3“

Divadelné predstavenie v anglickom jazyku „Peter Black 3“


       Posledný deň pred jarnými prázdninami sme sa zo žiakmi I. ročníka a II.C triedy zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku s názvom „Peter Black 3“.

       Išlo o voľné pokračovanie trilógie o mladíkovi Petrovi Blackovi, ktorý si žije pohodový život. Má svoju lásku, prácu, iPhone, strechu nad hlavou a zjavne mu nič nechýba. Zrazu sa však dozvedá, že sa z neho stáva dedič rodinného sídla a jeho život sa mení. Nastáva u neho čas robiť dôležité životné rozhodnutia, ako so získaným majetkom naložiť, na čo a pre koho ho využívať a tiež zoradiť svoje životné priority...

       Divadelné predstavenie v angličtine sme s našimi žiakmi navštívili už po druhýkrát. Žiakom sa predstavenie veľmi páčilo, ako sami povedali, bolo to vtipné, zábavné a angličtine bez problémov rozumeli.
Druháci mali možnosť porovnať toto predstavenie s minuloročným a hoci sa viacerým práve to minuloročné s názvom „American dream“ páčilo o niečo viac, aj toto predstavenie hodnotili pozitívne.

       Sme radi, že sme žiakom mohli priblížiť aj takúto formu angličtiny a veríme, že návšteva divadelného predstavenia v angličtine bola pre nich skvelou motiváciou a zároveň príjemným osviežením výučby cudzieho jazyka.

       Za PKCJ
       Mgr. Daniela Kavecká

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk