Stretnutia gymzáckeho pracovného tímu
   Hlavná stránka » Erasmus + » Stretnutia gymzáckeho pracovného tímu

Stretnutia gymzáckeho pracovného tímu
rok 2016


       Od septembra 2016 Gymnázium Hlinská 29 v Žiline participuje v medzinárodnom projekte Erasmus+ s názvom European Student´s Climate Report (Európska správa študentov o klíme). Projekt je schválený na obdobie troch školských rokov. Hlavným zámerom projektu je práca so študentmi na zvyšovaní ich vedomostí a povedomia v oblasti globálneho otepľovania a s tým súvisiacich klimatických zmien. Pridanou hodnotou je spoznávanie partnerských krajín a zvyšovanie jazykových zručností žiakov a učiteľov, nakoľko komunikácia medzi partnermi prebieha výlučne v anglickom jazyku.

       Aby sme mohli plniť jednotlivé projektové úlohy, vytvorili sme na škole tím zložený zo žiakov 1.-3. ročníka a učiteľov nášho gymnázia. Jeho členovia sa pravidelne stretávajú a pracujú na zadaných úlohách.

       Jedná z prvých výziev, s ktorou sme sa museli popasovať, bolo navrhnúť logo projektu. Návrhy boli v skutku zaujímavé a bolo náročné vybrať to najlepšie. Nakoniec sme sa dohodli na návrhu pochádzajúceho od Rebecci Vaňoučkovej a Romany Poprockej. Aby sa logu vo svete dobre darilo, pokrstili sme ho vodou a snehom. Následne sme sa s ním vydali do Švédska na prvé spoločné pracovné stretnutie učiteľov a žiakov partnerských krajín. Výsledok súťaže nás všetkých veľmi potešil VYHRALI SME SÚŤAŽ o NAJLEPŠIE LOGO PROJEKTU, a tak po celé tri roky bude náš návrh oficiálnym projektovým logom.

       Rovnako zodpovedne pristupovali členovia tímu i k príprave prezentácie o Slovensku, jeho klíme a využívaní energie v našej krajine. Rebecca Vaňoučková a Soňa Matulová skôr ako prezentovali informácie pred projektovými partnermi, odskúšali si prezentáciu v angličtine i pred spolužiakmi na Slovensku. A oplatilo sa. Ich prezentácia patrila vo Švédsku k tým najvydarenejším.

       Projektový tím nezaháľa ani počas zimných prázdnin. Musí pracovať na dôsledkoch klimatických zmien v rôznych oblastiach nášho života. A keďže práca musí byť odovzdaná v angličtine do polovice januára 2017, o "zábavu" majú postarané. Ale, keďže máme s našimi študentami veľmi dobré skúsenosti aj z predchádzajúcich medzinárodných projektov (Comenius) veríme, že to zvládnu.


       Kitašová K., Bebčáková Z.


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk