Festival vedy a techniky
   Hlavná stránka » Akcie » Festival vedy a techniky

Festival vedy a techniky


       Dňa 10. – 12. októbra som sa s mojou spolužiačkou Sandrou Brosovou zúčastnila na celoslovenskom kole Festivalu vedy a techniky v Bratislave. Výstava sa uskutočnila v priestoroch INCHEBY, v ktorej v tomto čase prebiehali ďalšie tri výstavy. Všetkých zúčastnených projektov bolo dokopy 87 a súťažilo sa v rôznych kategóriách. Boli to chémia, biológia, elektrika a mechanika, energia a transport, environmentálne vedy, fyzika a astronómia, geovedy, informatika a počítačové inžinierstvo, medicína a zdravotníctvo a množstvo ďalších spoločenských vied. Medzi porotu okrem iného patril aj francúzsky veľvyslanec. Náš program zahŕňal aj tzv. Science Talk, ktorého hlavnou úlohou bolo dozvedieť sa niečo o predchádzajúcich a úspešných účastníkoch festivalu a samozrejme dodať nám potrebnú motiváciu. Rozhodne som si tento pobyt užila a v budúcnosti by som sa chcela niečoho podobného opäť zúčastniť.

       Michaela Chodelková, III.B       Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy s environmentálne zameraným projektom Meranie kvality vody v Rajčianke. Na celoslovenské finálne súťaže v kategórii chémia postúpili z krajského kola, ktoré sa uskutočnilo v piatok 21. 10. 2016 na Žilinskej univerzite.

fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk