STROM = ODMENA
   Hlavná stránka » Akcie » STROM = ODMENA
STROM = ODMENA
       Dňa 11.11.2016 sme sa, my - III.C a I.B, zúčastnili ďalšieho ročníka Ekotopfilmu v nákupnom centre Mirage, kde sme videli krátke dokumenty z oblasti ochrany prírody napr. o ochrane koralov .
       My z III. C sme sa na festivale zúčastnili aj minulý rok, kde vznikla pekná spolupráca s nadáciou Greenfoundation, ktorá vyvrcholila natočením motivačného videa o sadení stromčekov na našej škole v máji tohto roku. Toto video bolo prezentované práve na tomto ročníku Ekotopfilmu. Aj vy si ho môžete pozrieť práve tu: https://www.youtube.com/watch?v=fyBtyOppvIk
       A to nie je všetko. Štyria žiaci našej triedy minulý rok odovzdali staré telefóny určené na recykláciu a zaviazali sa vysadiť stromčeky, to aj urobili a za starostlivosť o ne boli odmenení novými mobilnými telefónmi. Našu školu sme pozitívne zviditelnili našim vlastným triednym príbehom o sadení stromčekov, pretože na festivale boli prítomní aj žiaci z iných škôl.
       Cítili sme sa veľmi poctení a pyšní sami na seba, lebo sme boli súčasťou tohto festivalu naším triednym videom, ale aj videom natočeným o nás a vysadených stromčekoch, čím sme urobili niečo dobré pre našu milovanú prírodu. Sme predsa spolutvorcami prostredia, v ktorom budú žiť naše deti či vnúčatá, preto sme sa obe triedy rozhodli zasadiť ďalšie stromčeky a pokračovať v konaní dobra pre svet, v ktorom žijeme. Skúste to takýmito drobnosťami aj vy, pretože to robíme spoločne pre budúcnosť.
       Týmto by sme sa chceli tiež poďakovať celému tímu, ktorý Ekotopfilm pripravuje a aj pani Hamšíkovej, nadácii Greenfoundation za dlhú a príjemnú spoluprácu a už sa tešíme na ďalší ročník Ekotopfilmu.

       Tretia C

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk