EURODEŇ 2016 – skvelé jubileum!
   Hlavná stránka » Akcie » Euro deň » EURODEŇ 2016 – skvelé jubileum!

EURODEŇ 2016 – skvelé jubileum!


       15 ročníkov za nami a ktovie, možno ešte ďalších 15 pred nami! Aj takto pozitívne by sa dala ohodnotiť už tradičná „gymzácka“ akcia – Eurodeň. Tento rok sa uskutočnila 26. 10. 2016 v priestoroch nášho Gymnázia Hlinská.
       Gymza jednoducho žila! Atmosféra bola neprekonateľná. Zabávali sme sa, smiali a, čo je veľmi dôležité, spoločne tvorili. Dokázali sme naše myšlienky zhmotniť, priviesť ich k životu. Hoci tohtoročná téma – KNIHY ROBIA ČLOVEKA – vyzerala možno na prvý pohľad jednoducho, skrývala v sebe množstvo nápaditosti a originality. Osobne si myslím, že je výborná a skrýva v sebe hlboký odkaz. Akým obrovským pokladom sú knihy pre naše vnútro? Čo všetko nám dokážu dať a aj dávajú? (a my sme to dokázali, svojským, individuálnym prístupom pretvoriť do reality).
       Napokon, posúďte sami... No nevydali by ste sa so mnou do Charlieho čokoládovne, kde by sme súťažili, kto nafúkne najväčšiu bublinu zo žuvačiek? Alebo by sme sa mohli spolu preniesť o pár storočí dozadu, priamo do Draculovej rakvy, a spoločne hľadali kľúč k jej otvoreniu. A čo keby sme navštívili Monsieur Poirota, dali si šálku anglického čaju, pohodlne sa usadili a napäto čakali na odhalenie vraždy? Znie to úžasne, všakže?
       Myslím si, že každá trieda sa pričinila o tento perfektný deň, ktorý bol plný radosti, plný smiechu, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. Žasli sme nad výtvormi druhých a boli hrdí na tie vlastné. Spontánnosť mnohých momentov a „maličkostí“, z ktorých sme sa všetci tak tešili. Vozili sme sa po chodbe na saniach či maľovali náhodných okoloidúcich zelenou farbou a bavili sa na ich reakciách. Taký to bol deň!
       Samozrejme, za realizáciu akcie vďačíme hlavne vedeniu školy a žiackej školskej rade ako organizátorom. Taktiež patrí veľká vďaka aj všetkým učiteľom i Vám, samotným študentom. Ďakujeme!

       Aneta Jamečná, II.B

CENA UČITEĽOV:
1. miesto: trieda I.A
2. miesto: trieda IV. A
3. miesto: trieda IV. C
4. miesto: trieda III. A

CENA ŽIAKOV:
1. miesto: IV. D
2. miesto: III. C
3. miesto: IV. C
4. miesto: III. A


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk