Výnimočné prvenstvo vo fotografickej súťaži
   Hlavná stránka » Akcie » Výnimočné prvenstvo vo fotografickej súťaži

Výnimočné prvenstvo vo fotografickej súťaži


       Dňa 21.6.2016 odštartovala fotosúťaž ,,AKO TALENT ZMENIL MOJ ŽIVOT“. Vyhlasovateľom tejto súťaže bola Rada mládeže Žilinského kraja v partnerstve s Radou mládeže Trenčianskeho, Trnavského a Banskobystrického kraja. Zapojiť sa mohli všetci mladí ľudia vo veku 13 – 30 rokov, ktorí dodali sériu vlastných fotografií, ktoré zachytávajú vývoj talentu a sprievodný príbeh v slovenskom i anglickom jazyku.

       Hoci mnohí si počas letných prázdnin dali pauzu, ja som pracovala, pokračovala vo svojej tvorbe a zapojila som sa do spomínanej súťaže.

       Zdanlivo jednoduchá téma sa ukázala ako zložitá už v počiatku, pri tvorbe nápadu. Nebolo ľahké skĺbiť príbeh v slovenskom aj anglickom jazyku a na seba nadväzujúce fotografie s vývojom talentu. Avšak motivácia v podobe finančnej odmeny a miesta na Európskej konferencii mládeže v Košiciach bola naozaj veľmi veľká. Práve preto sa niekoľko dní, ktoré som obetovala práci, vyplatilo. Rada mládeže Žilinského kraja vyhlásila moje fotografie za víťazné a putovali tak na Európsku konferenciu mládeže – EUYC v Košiciach.

       Vďaka tomuto úspechu sa mi naskytli nové príležitosti a momentálne pracujem na ďalšej krajskej súťaži ,,Jedeň deň Žilinského kraja“ a nadviazala som spoluprácu s bratislavským divadlom Astorka Korzo 90´ pri príprave novej inscenácie, ktorú divadlo predstaví v druhej polovici divadelnej sezóny 2016/2017

       Silvia Kyselová 2.C


fotogaléria


Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk