Kurz ochrany života a zdravia
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Kurz ochrany života a zdravia

Kurz ochrany života a zdravia


       V dňoch 19. 9. – 21.9.2016 sme sa my, žiaci 3. ročníka, zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia.
       Prvý deň našu pozornosť upútali prednášky pána pplk. Ing. Blaška PhD. z Hasičského a záchranného zboru Žilina, dobrovoľníkov Martineka a Hôrečného zo Slovenského červeného kríža, záchranárov Dikoša a Holúbka z Horskej záchrannej služby Malá Fatra, Štefanová a tiež paniIng. Dominiky Stránskej a Ing. Zuzany Machynovej z TIK agentúry. Vďaka týmto skvelým ľuďom smezískali nové vedomosti, ktoré nielen obohatilináš obzor, ale nám aj pomohli pri záverečnom teste, ktorý sme v tento deň absolvovali.
       Na druhý deň sme vycestovali do Rajeckej Lesnej, kde si pre nás Marek Kubinec a chlapci z občianskeho združenia Endorfun pripravili veľké prekvapenie v podobe paintballu, práce so zbraňou, adrenalínovej lanovky/deadride, viaferraty, lukostreľby a streľby zo vzduchových zbraní, zlaňovania lanovej dráhy, bungeerunningu, ale aj hodu sekerou a ďalších aktivít.
       Na záver tohto kurzu sme navštívili Strečno, kde nás milí a vtipní pltníci z Prvej pltníckej a raftingovej spoločnosti zobrali na plte. Počas plavby sme sa dozvedeli aj niečo z histórie pltníctva, o Margite a Besnej, o dvoch zámkoch a o rôznych iných zaujímavostiach. Napriek chladnejšiemu počasiu sme si všetci žiaci tretieho ročníka vychutnávali a užívali všetky dni naplno.
       Veľká vďaka patrí pani profesorkám –telocvikárkam, ktoré zorganizovali tento kurz a dávali na nás žiakov pozor.

       Ivana Štrauchová, III.B


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk