Aj Ty v IT
   Hlavná stránka » Predmety » Informatika » Aj Ty v IT       V stredu 28.9.2016 sa uskutočnila v rámci projektu „Aj Ty v IT“ beseda so známou Slovenkou pracujúcou pre firmu Google v Amerike. Beseda sa realizovala formou diskusie so softvérovou inžinierkou Petrou Cross, ktorá je ambasádorkou a intenzívne spolupracuje na projekte „Aj Ty v IT“, ktorý vznikol s cieľom povzbudiť dievčatá k štúdiu informatiky a následnému zamestnaniu v danom odbore.
       Úlohou Petry na besede bolo zhodnotiť, čo práca v IT oblasti ženám prináša a hlavne sa pokúša odbúrať veľké obavy, ktoré dievčatá často majú v súvislosti s IT. Následná diskusia bola neformálna, študentky sa pýtali na čokoľvek – aká je pozícia ženy vo veľkej spoločnosti, benefity, ktoré jej práca prináša, ale i prípadné prekážky. Petra im porozprávala o svojej ceste k informatike, do USA a práci v Googli, následne aj v spojitosti s materstvom.
       Veríme, že dievčatá aj takouto formou zistia, že o ľudí v tejto oblasti je neustály záujem a v tomto smere sa im otvárajú dvere takmer do celého sveta.

       PK INF

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk