INTER NOS
   Hlavná stránka » Akcie » INTER NOS

INTER NOS


       Aj tento rok sme ako škola prispeli k úspešnému priebehu festivalu INTER NOS – Medzi nami. Niektorí naši žiaci sa zapojili ako dobrovoľníci pre rôzne subjekty, ktoré realizovali aktivity v rámci festivalu, iní pomáhali priamo organizátorom z Nadácie Krajina harmónie. Ďalšia skupina žiakov zabezpečovala hladký priebeh športovo-zážitkovej časti aktivít, ktoré zastrešovala naša škola a iné dvojice sprevádzali jednotlivcov alebo skupiny návštevníkov. Triedy II. B a III. A sa na festivale zúčastnili ako návštevníci. Za našu školu sa úlohy dobrovoľníkov festivalu zhostilo viac ako 30 žiakov, s ktorými všetci vyslovili maximálnu spokojnosť. Osobitné poďakovanie patrí Maťke Lužnej a Rebecce Vaňoučkovej, ktoré strávili veľa hodín prípravou pomôcok pre festival. Pre lepšie dokreslenie atmosféry podujatia ponúkame reakcie našich dobrovoľníkov a účastníkov festivalu:


       „Festival INTER NOS sa mi veľmi páčil. Je to dobré hlavne kvôli tomu, že nám pomáha sa zblížiť s ľuďmi, ktorí to nemali v živote až také ľahké a ukazuje nám, že títo ľudia nie sú takí veľmi odlišní od nás 'zdravých' ľudí. Spoznala som tam jedno dievča, ktoré bolo síce na vozíčku, ale inak bolo úplne rovnaké ako ostatní ľudia. Takže tento festival hodnotím veľmi kladne a určite budem rada, ak tento festival bude pokračovať ďalej.

       Zinaida, IV. C (dobrovoľníčka – sprievod pre hendikepovanú návštevníčku festivalu)


       „Na INTER NOSe mi bolo veľmi fajn. Skvelá atmosféra. Veľa známych tvárí, ale taktiež aj nové kamarátstva. Festival bol už od začiatku plný očakávania, a veru nesklamal. Workshopov a stánkov jednotlivých organizácií sa zišlo neúrekom. A medzi nimi sme nechýbali ani my - Gymzáci. Hendikepovaní ľudia nám dokázali, že sa nikdy nevzdajú a prejdú prekážkami, cez ktoré neprejde ani zdravý človek bez toho, aby sa zapotil. Dali nám silu do ďalších dní a jedno veľké posolstvo: nikdy sa nevzdávať.“

       Pavol, IV.C (dobrovoľník pre športovo-zážitkovú sekciu Gymnázia Hlinská 29, Žilina)


       „Cítila som sa výborne, festival ma nabil veľmi úžasnou energiou, pretože na námestí jej bolo až až... Celá myšlienka festivalu spájať ľudí zdravých s hendikepovanými sa mi veľmi páči, pomáha to utužovať ľudské vzťahy a odbúravať akékoľvek predsudky. Mala som aj veľmi dobrý pocit z toho, že sme aspoň na chvíľku trochu rozjasnili deň tým, ktorí to možno potrebovali a dokázali sme ich vyviesť z ich dennej rutiny... Domov som odišla neuveriteľne nabitá energiou, akoby ste do mňa vložili nové baterky, skutočne to malo pre mňa osobne obrovský význam podujať sa na niečom takomto a určite by som šla opäť.

       Lucia, IV. A (dobrovoľníčka – Infostánok Nadácie Krajina harmónia)


       „Páči sa mi, že sa organizuje takýto festival hlavne preto, že máme možnosť spoznať bližšie ľudí s hendikepom a pochopiť, že hlavné je radovať sa zo života aj napriek prekážkam. Veľmi sa mi páčilo, keď som videla, ako sa všetci ľudia zabávajú. Cítila som sa veľmi dobre a už teraz je jasné, že chcem ďalej pokračovať ako spoluorganizátorka tohto podujatia aj ďalšie roky .

       Maťa, III.A (dobrovoľníčka pre viaceré organizácie, príprava rekvizít pre festival)Mgr. Zuzana Bebčáková, PhD.


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk