Orientačný beh žiakov stredných škôl
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Orientačný beh žiakov stredných škôl

Posledný mesiac školského roka 2015/2016 bol náročný pre orientačných bežcov a súčasne skúškou pre naše družstvo nováčikov v zložení Lenka Belicová, Lucia Matejčíková I.C a Kristýna Koudelová II.B.

Na Majstrovstvách okresu SŠ v kategórii jednotlivcov Lenka Belicová obsadila pekné 2. miesto. V kategórii družstiev dievčatá získali prvenstvo a tým i postup na Majstrovstvá kraja , ktoré sa konali v malebnom prostredí skanzenu v Martine. Tu si vybojovalo družstvo našej školy pekné druhé miesto, avšak na Majstrovstvá Slovenska postupovalo len víťazné družstvo. Postupový systém však dal šancu Kristýne Koudelovej, ktorá obsadila na krajských majstrovstvách 4. miesto a tak mohla zápoliť v silnej konkurencii orientačných bežcov v kategórii jednotlivcov na Majstrovstvách Slovenska SŠ v Košiciach, kde si ako nováčik viedla veľmi dobre.

Dievčatá na súťažiach ukázali tímového ducha , bojovnosť a veríme, že si budú úspešne viesť aj v nasledujúcom šk. roku, ktorý je o to náročnejší, že je postupový aj na Majstrovstvá sveta. Ďakujeme dievčatám za úspešnú reprezentáciu a prajeme veľa síl a dobré orientačné oko na Kvalifikácii na školské majstrovstvá sveta ISF v OB 2017, ktorá sa bude konať 15. a 16.10.2016.

A na záver....... v Košiciach obsadil náš absolvent Klabouch Martin v kategórii „ doprovod“ 1. miesto, kde reprezentoval svoju alma mater Gymnázium Hlinská, Žilina . Ďakujeme a veríme, že bude mať v dievčatách svojich nasledovníkov.