Filmové hviezdy z Gymzy na ekotopfilme
   Hlavná stránka » Akcie » Filmové hviezdy z Gymzy na ekotopfilme

Filmové hviezdy z Gymzy na ekotopfilme


       Na základe pozvania od Nadácie Green Foundation sa žiaci II.C dňa 17.5.2016 zúčastnili na Ekotopfilme- Ekotopfilme v Bratislave, kde sa stretli s Jane Goodall.
       Jane Goodall sa od roku 1960 venovala pozorovaniu správania šimpanzov v Tanzánii. O jej práci sa natočilo veľa filmov a napísalo veľa kníh. Sama je autorkou kníh, ktoré zmenili doterajší pohľad na život šimpanzov. V Afrike tiež rozbehla svoj vzdelávací program – ROOT and SHOOTS. Je to globálny program rozbehnutý v 130 krajinách sveta. Program učí deti robiť projekty zamerané na ekológiu a trvalo udržateľný rozvoj v enviro oblasti. Zámerom festivalu bolo posunúť tento projekt ďalej.
       Na festivale sa naši žiaci dozvedeli nové informácie od Jane Goodall - o jej práci so šimpanzmi, o programe - ako sa doň môžu zapojiť a pomôcť tak ľudom, zvieratám a prírode ako celku.
       Na envirofilme bolo odprezentované aj video, ktoré bolo v predchádzajúcich týždňoch natáčané Nadáciou Green Foundation u náš v škole ako motivačné video s enviroodkazom. Ani sme netušili aké filmové hviezdy sa z nás stali.
       Ďakujeme za pekné zážitky, milé stretnutie a tešíme sa na ďalší ročník Ekotopfilmu v Žiline.

       Za všetkých zúčastnených K.L.


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk