Nefrologický seminár
   Hlavná stránka » Akcie » Nefrologický seminárNefrologický seminár
       Dňa 31. marca 2016 sa naša štvrtácka skupina zo seminára CLO zúčastnila na veľmi zaujímavej besede v mestskom úrade Žilina na tému - Svetový deň obličiek. Prednášajúci nám poskytli úplne nové a veľmi užitočné informácie. MUDr. Juraj Kováčik nás obohatil o zaujímavé poznatky ohľadom pomočovania u detí ale aj dospelých. Taktiež sme sa od MUDr. Miroslavy Brudiarovej dozvedeli ako sa chrániť pred infekciou a ochoreniami močových ciest.

       Ďalšou zaujímavou témou besedy bola téma - Keď je dieťa choré. Informácie ako chrániť a liečiť deti, ale aj dospelých od bakteriálnych a vírusových ochorení nám poskytla MUDr. Miroslava Moravčíková. Po besede sme si mali možnosť nechať zmerať cukor v krvi a krvný tlak. Niektorí z nás túto možnosť využili. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť takej zaujímavej besedy, akou bola táto a dúfam, že si naši študenti odniesli veľa zaujímavých informácií.

       Účastník seminára Adam Kupčík


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk