OKRESNÉ KOLO SOČ 38. ročník
   Hlavná stránka » Akcie » OKRESNÉ KOLO SOČ 38. ročník

OKRESNÉ KOLO SOČ
38. ročník


       Dňa 21. marca 2016 sa naša škola zmenila na prehliadku tvorivého myslenia, odborných vedomostí, skúseností a talentu žiakov stredných škôl celého žilinského okresu, keď sme sa opätovne stali organizátorom už v poradí 38. ročníka okresného kola Stredoškolskej odbornej činnosti.
       Na pôde nášho gymnázia sa stretlo 69 žiakov zo 16 stredných škôl z okresu Žilina, aby v príjemnej pracovnej a tvorivej atmosfére predstavili a obhájili 53 súťažných prác v 14 odboroch pred odbornými hodnotiacimi komisiami.
       Aj naša škola mala v súťaži svoje zastúpenie. Reprezentovalo nás 8 žiakov so 6 súťažnými prácami a vo svojich odboroch a silnej konkurencii žiakov iných stredných škôl boli veľmi úspešní:

Odbor č. 01 – Problematika voľného času
1. miesto: Ivana Štrauchová, II.B : „Návrh programu mimoškolskej činnosti pre žiakov stredných škôl podmienkach Gymnázia Hlinská 29 v Žiline “ - postup do krajského kola

Odbor č. 03– Chémia, potravinárstvo
1. miesto: Ján Zuzík, Zuzana Talapková III.B: „Rastlinné oleje a palmový olej“- postup do krajského kola

Odbor č. 06 – Zdravotníctvo a farmakológia
1. miesto: Tímea Necpalová, III.C : „Skolióza“ - postup do krajského kola

Odbor č. 17 – Pedagogika, psychológia, sociológia:
1. miesto:Kristýna Koudelová, II.B: „Hranice “ – postup do krajského kola

Veľká vďaka patrí aj Adriáne Kubalovej zo IV.D a Marianne Heřmánkovej s Luciou Remišovou z III.A, ktoré sa síce neumiestnili na postupových miestach, ale rovnako úspešne reprezentovali našu školu na tejto súťaži. Verím, že zúčastnení žiaci, ktorí obetovali svojim prácam veľa zo svojho voľného času zúročia svoje schopnosti, zručnosti a nadobudnuté vedomosti vo svojom ďalšom štúdiu, či už u nás na gymnáziu alebo neskôr na vysokých školách.

Všetkým našim žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu na súťaži, blahoželáme k umiestneniu a postupujúcim prácam držíme palce a želáme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa uskutoční dňa 5. apríla 2016na Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste.


V Žiline, 30. marca 2016

Mgr. Andrea Fučíková
koordinátor SOČ


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk