Týždeň pre verejnosť na GYMZE
   Hlavná stránka » Akcie » Týždeň pre verejnosť na GYMZE

Týždeň pre verejnosť na GYMZE ponúkol kombináciu
vedy, umenia, športu i hodín so zahraničnými lektormi


       V týždni od 22. februára 2016 do 26. februára 2016 sme na Gymnáziu Hlinská 29 v Žiline privítali žiakov 9. ročníka ZŠ zo Žiliny i blízkeho okolia a ich učiteľov, ktorí využili príležitosť zúčastniť sa reálneho vyučovania na našej škole. Otvorené hodiny matematiky, slovenského jazyka, či geografie priblížili nielen vyučovací proces ale i pravú nefalšovanú gymzácku atmosféru, ktorú účastníci zažili na vlastnej koži. Svoju odvahu a vedeckého ducha preukázali pri realizácii chemických experimentov v našom novom modernom chemickom laboratóriu. To že aj umenie je veda, sa presvedčili na hodine umenie a kultúra. Zmysel pre fair play dokázali deviataci vo futbalovom turnaji plného zaujímavých momentov a zvratov. Svoju zručnosť a počítačovú gramotnosť využili na hodine informatiky, kde zvládli základy vektorovej grafiky. A že im nie sú cudzie jazyky vôbec vzdialené, dokázali na vyučovacích hodinách s nemeckým lektorom a americkou asistentkou. Veríme, že sa im na Gymnáziu Hlinská páčilo a všetkým deviatakom držíme palce, aby úspešne zvládli monitor a prijímacie skúšky na stredné školy.

Postrehy našich hostí:
 • Ako sa Vám páčilo na Gymnáziu Hlinská?
  Mirka: Páčilo sa mi - vyučovanie, a celý nápad zúčastniť sa skutočného vyučovania.
  Oliver: Na Gymnáziu Hlinská bola veľmi príjemná atmosféra, veľmi príjemní a dobrí učitelia. A mám tu aj kamarátov. Takže o to viac sa mi to páčilo.
  Adam: Na Hlinskej sa mi páčilo, dobrí učitelia, mám tam kamarátov.
  Matej: Super atmosféra na Hlinskej.

 • Ktorá vyučovacia hodina bola pre Vás najzaujímavejšia?
  Mirka: Anglický jazyk a literatúra, Umenie a kultúra
  Oliver: Veľmi zaujímavá bola hodina Umenia a kultúry - bolo to nielen dobrou témou ale hlavne veľmi príjemným pánom učiteľom. Rovnako chemické pokusy boli super, takéto pokusy som ešte nikde inde ako na Hlinskej nevidel. A veľmi dobrá bola aj hodina s americkou asistentkou. Tešilo ma, že som rozumel native speakrovi
  Adam: Chémia, Umenie a kultúra
  Matej: Určite telesná výchova - turnaj v sálovom futbale

 • Čo hovoríte na možnosť zúčastniť sa reálneho vyučovania? Prečo ste sa rozhodli využiť túto ponuku?
  Mirka: Chcem si na Hlinskú dať prihlášku a je dobré vedieť, do čoho idem. Podľa mňa je to super možnosť pozrieť sa ako prebieha vyučovanie na škole, na ktorú chcem ísť, je to veľké plus pre mňa ale aj samotnú školu ;)
  Oliver: Som rád, že som sa mohol zúčastniť. Reálne vyučovanie je veľmi dobrá alternatíva ako ukázať žiakom z iných škôl ako to na danej škole chodí. Bol som zvedavý, aký majú učitelia prístup a aký je tam kolektív ľudí. A som rád, že som si odtiaľ odniesol len dobré zážitky.
  Adam: Je dobré, že toto gymnázium ponúka takéto možnosti, ešte som na ničom takom nebol a chcel som vidieť vyučovanie ...A nesklamalo ma to.
  Matej: Chcel som si zmerať sily s inými z iných škôl. Bolo to náročné ale bolo to super.

 • Využili by ste ešte niekedy takúto ponuku?
  Mirka: Áno, využila.
  Oliver: Som rád, že som mal takúto možnosť. Bola to zaujímavá skúsenosť a využil by som ju zas.
  Adam: Určite áno.
  Matej: Áno.


Spracovala: K. Kitašová


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk