Naše gymnázium oslavovalo polstoročnicu
   Hlavná stránka » » Naše gymnázium oslavovalo polstoročnicu

Naše gymnázium oslavovalo polstoročnicu


       „Vzdelanie má trpké korienky, ale sladké plody.” Tak ako povedal už pred storočiami Aristoteles, tak je tomu dodnes aj na Gymnáziu Hlinská v Žiline, ktoré oslavovalo 50. výročie svojho pôsobenia vo vzdelávaní mladých ľudí. Za tento čas vyšlo z našej školy mnoho úspešných absolventov. Úspešných v práci, v každodennom živote plnom radostí i strastí. Na počesť tohto, zdanlivo neuveriteľného jubilea sa 14. decembra 2015 v Mestskom divadle Žilina konala slávnostná akadémia.

       Celá akcia sa niesla v originálnom duchu cestovania Jána Amosa Komenského v čase, ktorý zavítal na naše gymnázium s cieľom zistiť, ako dnes vyzerá moderná škola. Program bol obohatený o videá, krásne umelecké čísla vytvorili študenti so svojimi talentmi. Či už išlo o herecké, tanečné vystúpenia, klavírne sólo alebo spevácky výkon, každý účinkujúci priniesol na javisko nefalšované emócie. Prekvapením pre väčšinu divákov boli tiež skvelo podané herecké výkony našich profesorov.

       Vytvoriť niečo také veľkolepé netrvalo deň, týždeň, ani mesiac. Za prípravou celej akadémie sú dlhé mesiace práce, ktoré už málokto vidí. A práve tí ľudia (či už išlo o učiteľov, členov ŽŠR a ďalších žiakov), ktorí ostávali v škole dlhšie kvôli programu, ktorí sa rozhodli ukrátiť si svoj voľný čas prípravami videí, vymýšľaním nápadov a koordinovaním všetkého, si zaslúžia našu veľkú vďaku.

       Pozvanie na slávnostnú akadémiu prijalo aj mnoho významných osobností Žilinského samosprávneho kraja a mesta Žilina – predseda ŽSK – pán Juraj Blanár, primátor mesta Žilina – pán Igor Choma, riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK – pani Dana Mažgútová, ako aj riaditelia viacerých škôl a vzdelávacích inštitúcií. Veríme, že program bol pre nich rovnako pútavý ako pre nás všetkých a že si odniesli peknú spomienku na túto chvíľu.

       Ďakujeme ešte raz organizátorom akadémie, pani riaditeľke, vedeniu školy a prajeme našej škole úspechy aj do ďalších rokov. Veríme, že na našu školu budú aj naďalej prichádzať noví, kreatívni ľudia s otvorenou mysľou a budú sa snažiť vytvárať čo najlepšie meno Gymnáziu Hlinská 29 v Žiline.

       Bianka Bačinská, III. A


fotogaléria



Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk