14. ročník Eurodňa je za nami
   Hlavná stránka » Akcie » Euro deň » 14. ročník Eurodňa je za nami

14. ročník Eurodňa je za nami


       Kto by povedal, že škola môže byť ešte viac školská? Chcel by to vôbec niekto? Avšak práve to sa stalo 15. októbra 2015 v priestoroch našej školy – Gymnázia na Hlinskej ulici v Žiline, kde sa konal 14. ročník už tradičnej akcie s názvom Eurodeň. Ako žiaci sme sa museli popasovať s témou „Škola hrou” (samozrejme, s pomocou našich triednych učiteľov).

       Mnohým nám dlho trvalo rozhodnúť sa, ako spracujeme túto tému. Avšak, ani sme sa nenazdali a preukázala sa naša tvorivosť. Nápady sa hrnuli jedna radosť. Aj keď sa, úprimne, zo začiatku páčila spomínaná téma málokomu, myslím, že aj tak z toho vzišlo mnoho výborne spracovaných ideí.

       No povedzte, nepáčilo by sa vám nájsť napríklad takú čarodejnícku školu a umeleckú školu pod jednou strechou? Alebo si vyskúšať školu v budúcnosti a porozprávať sa s mimozemšťanom? Alebo čo tak sa zahrať metlobal s Harrym Potterom na Rokforte a pozrieť si operáciu v priamom prenose? Znie to zaujímavo, no nie? V každej triede si žiaci pripravili vlastný program, zodpovedajúci zadaniu. Toto školské dobrodružstvo sa odohrávalo na našom gymnáziu ,samozrejme, aj so skvelou atmosférou plnou hudby a pozitívne naladenými ľuďmi. Navštíviť nás prišli aj naši malí kamaráti z Materskej škôlky Jarná 7 v Žiline.

       Je skvelé vidieť, ako žiaci vzali do rúk túto výzvu a vytvorili školu podľa vlastnej fantázie a možno aj vnukli nejaké nápady našim učiteľom.

       Veľká vďaka patrí vedeniu školy a žiackej školskej rade ako organizátorom. Taktiež treba poďakovať všetkým žiakom, ktorí sa podieľali na Eurodni. Verím, že si všetci odniesli z tohto dňa čo najviac nezabudnuteľných a čarovných zážitkov.

       Bianka Bačinská, III. A


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk