Októbrové poďakovania pre všetkých „GYMZÁKOV“
   Hlavná stránka » Akcie » Zelená škola » Októbrové poďakovania pre všetkých „GYMZÁKOV“

Októbrové poďakovania pre všetkých „GYMZÁKOV“
       V piatky 1. a 9. októbra 2015 sme si postupne najprv z Vranova nad Topľou a potom z Piešťan odniesli „environmentálne“ certifikáty pre celú komunitu našej školy.

       Najprv nás ocenila Slovenská agentúra životného prostredia za najnižšiu EKOSTOPOU medzi strednými školami v rámci Slovenska. Získali sme certifikát s hodnotou 0, 3087 globálnych hektárov, teda spolu tu žijeme a správame sa k životnému prostrediu tak, že nám jedna planéta úplne stačí, hoci priemerný Slovák spotrebúva toľko zdrojov, že by sme potrebovali 2,3 planéty a keby každý žil ako priemerný obyvateľ USA, potrebovali by sme až 4,5 planéty.

       Druhý októbrový piatok sme na slávnostnej certifikácii získali medzinárodné ocenenie Zelená škola. Úspešne sa tak zavŕšilo naše dvojročné pôsobenie v programe s prioritnou témou energia. V tomto školskom roku sme už našu pozornosť zamerali na vodu a zároveň, ako jediné gymnázium na Slovensku, testujeme v rámci pilotného programu nový projekt - Jedlá zmena.

       Za obidvomi certifikátmi sa skrýva spolupráca medzi žiakmi a zamestnancami školy, tak všetkým veľmi pekne ďakujeme a veríme, že aj naďalej budeme k osudu a zdraviu našej planéty pristupovať zodpovedne.

       Kolégium Zelenej školy


       PS: Ak si chcete vypočítať svoju vlastnú EKOSTOPU, zvládnete to do troch minút na stránke www.ekostopa.sk. Motiváciou pre zmenu nech je úryvok z ich stránky: „Prírodné zdroje a služby spotrebúvame rýchlejšie ako sa dokážu obnoviť. Siahame na samé dno zásob a narúšame regeneračné schopnosti Zeme. Toto je možné dočasne, ale nie navždy!“

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk