Zo srdca ďakujeme za pomoc a podporu!
   Hlavná stránka » Akcie » UNICEF » Zo srdca ďakujeme za pomoc a podporu!

„Zo srdca ďakujeme za pomoc a podporu!“

Týmito slovami vyjadril Slovenský výbor pre UNICEF poďakovanie pre našu školu.


       Následne nám bol 4. 6 . 2015 doručený ďakovný list a diplom, lebo z 200 škôl, ktoré sa do tohtoročnej zbierky zapojili, našu školu zaradili medzi najúspešnejšie. Zaslúžili sa o to dobrovoľníci z II.A, II.B, II.D a II.E triedy, ktorí počas Týždňa modrého gombíka v uliciach nášho mesta vyzbierali spolu 509,33 €.

Naši najaktívnejší dobrovoľníci (všetci sú žiaci II.B) a nimi vyzbierané finančné príspevky:
            Terézia Huljaková, Michaela Murínová, Lucia Sivčáková 81,51 €
            Filip Jakubík, Filip Vrábeľ 64,33 €
            Anton Brezáni, Adrián Gašperák 63,26 €

Vyzbierané financie sme odoslali na účet UNICEF, ktoré ďalej uvádza:

       „Pôvodným cieľom zbierky bolo poslať vyzbierané finančné prostriedky deťom, ktoré čelia humanitárnym krízam (Ukrajina, Sýria, Jemen...). Z dôvodu nepredvídaných tragických udalostí v Nepále sme sa však rozhodli okamžite zareagovať na situáciu, ktorá vznikla v krajine po katastrofálnom zemetrasení, a preto prevažnú časť výťažku zo zbierky pošleme na pomoc deťom tejto krajiny.

       UNICEF pôsobí v Nepále už viac ako 4 desaťročia a deťom v tejto krajine pomáha v rámci dlhodobých programov. To nám umožnilo okamžite a efektívne zareagovať aj na zemetrasenie, ktoré zasiahlo Nepál 25.apríla tohto roku. Počas prvých dní po zemetrasení sme dodali 80 ton humanitárnych potrieb vrátane stanov, prikrývok, vysoko nutričnej potravy, vakcín a ďalších život zachraňujúcich zásob, aby sme pomohli 1,7 miliónu ohrozených detí. Ďalších viac ako 40 ton sme dodali len nedávno a v našom úsilí neustále pokračujeme, pretože deti sú stále v obrovskom ohrození.

       Zároveň s akútnou humanitárnou pomocou zabezpečujeme aj dlhodobé, permanentné riešenia, ktoré pomôžu zlepšiť prístup k pitnej vode a sanitácii, zdravotnej starostlivosti, vzdelaniu a ochrane detí.

       UNICEF pomáha v rámci humanitárnych kríz už takmer 70 rokov. Podarilo sa nám zachrániť milióny detských životov a urobiť zásadné zmeny. Nedokázali by sme to však bez Vás, našich prispievateľov. Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.“

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk