Majstrovstvá okresu v basketbale
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá okresu v basketbale

Majstrovstvá okresu v basketbale


       Dňa 5. 3. 2015 sa na Spojenej škole a Dopravnej akadémii na Rosinskej ceste uskutočnili Majstrovstvá okresu v basketbale žiakov SŠ. Svoje sily si zmerali žiaci z 9 škôl nášho okresu, ktorých organizátori rozdelili do 3 skupín. Víťaz každej skupiny postupoval do finále.
       Našu školu reprezentovali: Tomáš Boroň, Matej Matuš, Jakub Tabák, Michal Vico, Jakub Merešš, Dávid Horecký, Matúš Droštín, Roman Kľučiarik, Daniel Sasák.
       Prvé dva zápasy sme vyhrali s vysokým bodovým rozdielom a na ihrisku sa vystriedali nielen skúsení hráči, ale aj žiaci, ktorí sa venujú basketbalu na rekreačnej úrovni. Po odohratých zápasoch naši žiaci zanechali veľmi dobrý dojem nielen u súperov, ale aj divákov a tak sme sa s odhodlaním zabojovať o prvé miesto postavili proti Gymnáziu Veľká okružná. Hoci prvý polčas sme suverénne vyhrávali a pútali pozornosť divákov zaujímavými útokmi, po polčase sa šťastena priklonila na stranu súpera a prehrali sme o 1 bod. Posledný zápas, ktorý mal v našom prípade rozhodnúť o 2. alebo 3. mieste sme odohrali s veľkým sklamaním, čo sa odrazilo na konečnom výsledku. Na Majstrovstvách okresu v basketbale žiakov SŠ sme sa nakoniec umiestnili na 3. mieste.
       Za krásne umiestnenie žiakom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.
       Šanca, ktorú sme mali sa stala pre nás výzvou a o rok sa pokúsime zabojovať o naše vysnívané prvé miesto. Sme totiž presvedčení, že máme na našej škole výborných basketbalistov.

       Za PK TSV Mgr. Beáta Jurinová

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk