14. ročník Novoročného koncertu Gymnázia Hlinská v Žiline
   Hlavná stránka » Akcie » Kultúra » 14. ročník Novoročného koncertu Gymnázia Hlinská v Žiline

14. ročník Novoročného koncertu Gymnázia Hlinská v Žiline


       V kultúrnom stánku v Dome umenia Fatra v Žiline sa dňa 21. januára 2015 stretli priaznivci očarujúcej a pôsobivej hudby v podaní ŠKO Žilina na 14. ročníku Novoročného koncertu Gymnázia Hlinská.
       Úvodné slová patrili riaditeľke gymnázia Mgr. Alene Strýčkovej, ktorá privítala prítomných a zaželala všetkým šťastný vstup do nového roku, zdravie, vzájomné porozumenie a viac chvíľ prežitých pri tónoch podmanivej hudby. Veď hudba nielen spája ale aj zušľachťuje.
       Jedinečnú atmosféru večera podporili svojimi výkonmi vynikajúci a charizmatický dirigent Simon Chalk z veľkej Británie, sólisti Filip Gutten v hre na husle a Tomáš Valíček v hre na akordeón, hudobníci ŠKO i celé publikum.
       Program viac ako hodinového koncertu bol výborne vystavaný z diel takých velikánov ako Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart, Georges Bizet či Astor Piazzolla. Tóny povznášajúcej hudby navodili v prítomných pozitívne pocity a veríme, že vo všetkých budú rezonovať čo najdlhšie – minimálne do budúcoročného novoročného koncertu, na ktorý sa už teraz tešíme.

Organizačný výbor Gymnázia Hlinská


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk