Novoročný koncert 2004
   Hlavná stránka » Akcie » Kultúra » Novoročný koncert 2004

15.januára 2004 sa v Dome umenia Fatra o 18.00 hod. zišlo približne 300 účastníkov Novoročného koncertu Gymnázia na Hlinskej ul. v Žiline. Už po tretí krát sa podarilo manažmentu školy a Domu umenia Fatra zrealizovať výnimočnú akciu pre školskú komunitu, vytvoriť priestor na neformálne stretnutie učiteľov, žiakov, rodičov, priateľov i sponzorov školy a tónmi hudby, ktorá je nepominuteľným zdrojom duševnej sily si predĺžiť sviatočnú novoročnú atmosféru.

Pod taktovkou vynikajúceho mladého slovenského dirigenta ( rodáka zo Žiliny ) Karola Kevického predviedol Štátny komorný orchester diela Mozarta, Masseneta a Dvořáka. Sólistami boli známy prvý koncertný majster ŠKO Žilina František Figura a talentovaná 9-ročná klaviristka Sumin Lee ( jeden z najväčších talentov v Južnej Kórei ), pre ktorú bol tento koncert európskym debutom.

Výber skladieb i sólistov, kvalita hudobníkov i majstrovstvo dirigenta umožnili prežiť krásny, neopakovateľný večer školskej komunite a všetkým, ktorí 15.januára do Domu umenia Fatra prišli.

Odozva

Super, ako vždy. Som rada, že som bola pri európskom debute zázračného dievčatka a počula krásne sólo husiel a harfy. Už teraz sa teším na ďalší koncert.

J.L.

Ako bolo v príhovore povedané, že hudba je akýmsi bodom v priestore pre zastavenie sa v uponáhľanom svete, tak aj my sme mali možnosť , aby sa dotkla našich sŕdc a obmäkčila ich svojou lahodnosťou. Vrelá vďaka patrí všetkým, ktorí umožnili zrealizovať túto akciu a aj tým, ktorí sa jej zúčastnili. Veď ako by mohla byť hudba taká krásna, keby ju nikto nepočul a taká jemná, keby ju nikto neprecítil? Vďaka za ňu.

G.V.

9 – ročná sólistka ma uchvátila svojou profesionalitou, odohraním partitúry naspamäť a v neposlednej miere aj vzhľadom – krehké, nežné dieťa a razantný profesionálny úder do kláves klavíra. To tak rýchlo určite neuvidím.

A. S.

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk