KOŽaZ 2014/2015
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » KOŽaZ 2014/2015

KOŽaZ 2014/2015


       Kurz ochrany života a zdravia sa prvýkrát konal v mesiaci september v období od 8.9. do 12.9.2014. Žiaci boli rozdelení na dva turnusy, na dochádzkovú a pobytovú formu. Pobytová forma prebiehala v škole, v ATC Varín a jeho okolí, zatiaľ čo dochádzková forma prebiehala v škole, v Gill Aréne na horolezeckej stene a na pltiach v Strečne. Počasie nám počas celého týždňa veľmi prialo, a tak sme si mohli naše aktivity naplno vychutnávať.

Podľa slov našich študentov:

       „Na našom Kurze ochrany života a zdravia sme sa učili a vzdelávali poučnou, zábavnou a zážitkovou formou. Už od začiatku sme sa všetci na kurz veľmi tešili. Úvod kurzu prebiehal v škole, kde sme absolvovali prednášky o prvej pomoci, správaní sa pri požiari, topografii. Všetkých, ale hlavne dievčatá najviac zaujala prednáška od chlapcov z Horskej služby VrátnaJ
       A už sme sa viezli v autobuse .....Nevedeli sme sa dočkať, kedy sa konečne zložíme v ATC Varín. Na prvý pohľad nás chatky neočarili, ale ako sa hovorí „nesúď knihu podľa obalu“, tak aj ubytovanie nás milo prekvapilo a potešilo.
       Prvé poobedie sme strávili streľbou zo vzduchovky, beach volejbalom, chodením po lane a celkovo sme sa vybláznili. Jedlo bolo chutné a nedá mi nespomenúť aj nášho „párkového vegetariána“J. Po vyčerpávajúcom dni nás ešte dorazila „nočná bojovka“ (evakuácia a maskovanie).
       Ďalší deň sme sa po raňajkách vybrali na plte do Strečna. Nádherné scenérie, ktoré sme videli, sa dajú len zažiť, a preto túto plavbu vrelo odporúčam všetkým. Vďaka zábavným pltníkom sme rýchlo zabudli na dlhú cestu a užívali sme si plavbu. Večerným spestrením nášho programu bola „Zumba“ v podaní inštruktorky zumby. V rytme salsy, merenque a reggaetonu sme vyskákali celú večeru J a hodinu sme sa aktívne potili a zabávali.
       Tretí deň ubehol ako voda. Ráno sme sa pobalili a celé doobedie sme šliapali na Chatu pod Jedľovinou, ktorá bola podľa pani kuchárky iba „kúsok“ J. Po zvládnutí namáhavej túry sme sa všetci vyčerpaní vrátili do kempu, kde nás čakal výborný obed. Nasledovalo spoločne vyhodnotenie kurzu, rozlúčka a s úsmevom na tvárach sme sa pobrali domov.
       Spomienky sú nádherné a na KOŽaZ budeme vždy spomínať s úsmevom.

Triedy III.B a III.E


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk