The SCHOOL DANCE 2014
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » The SCHOOL DANCE 2014

The SCHOOL DANCE 2014


       The SCHOOL DANCE je najväčšia školská tanečná súťaž na Slovensku, ktorú aj tento rok priniesla do škôl Nezisková organizácia EDULAB a tanečná akadémia Petra Modrovského a Jána Ďurovčíka DANSOVIA. Heslom 3. ročníka bolo: „Tancovať môže každý“ a jeho cieľ spojenie tanečnej kreativity s digitálnymi zručnosťami.

       Novinkou bolo zapojenie škôl nielen zo Slovenska, ale aj Českej a Poľskej republiky. Počet zúčastnených škôl sa vyšplhal na viac ako 300. Táto súťaž oslovila našich žiakov natoľko, že sa rozhodli vytvoriť vlastné tanečné video, na ktoré môžu byť právom hrdí.
       Video neoslovilo len žiakov a učiteľov našej školy, ale aj širokú verejnosť, ktorá nás svojimi hlasmi posunula z prvého kola do druhého. V druhom kole na základe výsledkov postupovali do finále 3 videá s najväčším počtom hlasov + videá, ktoré vybrala porota (bez ohľadu na počet hlasov). Hoci sa nám do finále nepodarilo dostať, veľkým úspechom pre nás bolo 7. miesto v celkovom počte získaných hlasov.

Do projektu sa zapojili:
N. Paučinová, M. Možješová, M. Brxa, K. Bubeníková, J. Léková, M. Jakubík, D. Januš, K. Štefancová, S. M. Škvarková, A. Macúš, N. Repkovská, F. Laco, K. Gomolová, M. Knapcová

Blahoželáme k úspechu a ĎAKUJEME za vzornú reprezentáciu školy.

Za PK TSV Mgr. Beáta Jurinová


Naše súťažné video:
http://www.schooldance.sk/videa/studenti-walking.html


Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk