KOŽaZ 2014
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » KOŽaZ 2014

KOŽaZ 2014


       Ako už býva na našej škole zvykom, každoroční tretiaci absolvujú ku koncu roka trojdenný Kurz ochrany života a zdravia. Inak tomu nebolo ani tento rok. Tretiaci boli rozdelení do dvoch skupín v týždni od 19. do 23. mája, počas ktorého boli pre nich prichystané rôzne aktivity.
       Prvý deň sa žiaci striedali na piatich stanovištiach a deň ukončili písaním testu. Najpozitívnejšie ohlasy mala beseda s Horskou záchrannou službou. Mali sme šancu porozprávať sa s ich pracovníkmi, ktorí ochotne odpovedali na naše otázky a dokonca nám predviedli simulovanú záchranu človeka so zlomeninou v horách. Taktiež sme mali prednášku o požiaroch, zopakovali sme si prvú pomoc a orientáciu v prírode, čo nám veľmi pomohlo pri písaní testu na poslednej hodine.
       Potom už prišli na rad akčnejšie aktivity. Na druhý deň sme navštívili žilinskú Gill Arénu , ktorá je známa najmä v horolezeckých kruhoch. Okrem lezeckej steny je tu zriadená aj posilňovňa, a tak si každý z nás prišiel na svoje. Majiteľ nám v úvode ochotne predstavil svoju firmu na výrobu lán a potom sme sa nadšení pustili do lezenia. Išlo nám to (celkom) dobre a niektorých z nás to zaujalo natoľko, že sa rozhodli lezenie skúsiť aj vo voľnom čase. Bol to adrenalín, no pocit po zdolaní steny bol na nezaplatenie.
       So svalovicou na rukách sme náš kurz zakončili splavovaním Váhu v Strečne a návštevou Starhradu. Počasie nám prialo, a tak sme si mohli naplno užiť asi hodinkový splav v krásnom prostredí. Na pár minút sa niektorí z nás stali pltníkmi, ale po pár nie veľmi úspešných pokusoch sme radšej riadenie ponechali sprievodcom, ktorí plavbu dopĺňali vtipnými príbehmi. Po doplnení energie sme sa vybrali na Starý hrad. Napriek tomu, že už po ňom ostala iba zrúcanina, každému sa páčil výhľad na Váh a okolie. V cieli sme teda nabrali posledné sily, zdokumentovali náš výstup a pobrali sa na autobus domov. Vrátili sme sa so svalovicou nie len na rukách ,ale aj na nohách, s veľa fotkami, zážitkami a dobrou náladou.
       Boli to super tri dni, ktoré nás veľmi obohatili a užili sme si ich ako sme len mohli. Naše obrovské ĎAKUJEM patrí pani profesorkám Jurinovej ,Bebčákovej, Faškovej a Kubáňovej, ktoré to pre nás dlho pripravovali,plánovali a postarali sa o to, aby všetko vyšlo tak,ako má. Všetko sa vydarilo na výbornú a na tento KOŽaZ budeme ešte dlho spomínať.

       Michaela Kupčíková III.C


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk