O komunikácii bez slov s pánom Jurajom Benčíkom
   Hlavná stránka » Predmety » Spoločenskovedné výchovné predmety » O komunikácii bez slov s pánom Jurajom Benčíkom

O komunikácii bez slov s pánom Jurajom Benčíkom


       Dňa 7.4. 2014 pani profesorka H. Krajčovičová zorganizovala pre nás, žiakov III. a IV. ročníka , prednášku s názvom ,,Neverbálna komunikácia.“ Na túto tému s nami diskutoval jeden z najväčších profesionálov vo svojom obore – známy herec , mím a klaun , pán Juraj Benčík, ktorý je slávny aj vďaka svojmu účinkovaniu v celosvetovo známom cirkusovo-divadelnom súbore Cirque du Soleil. Celá prednáška sa niesla vo veľmi príjemnej atmosfére už od začiatku. V úvode sme boli oboznámení so základnými typmi komunikácie , no najviac sme sa venovali práve tej neverbálnej.
       Dozvedeli sme sa veľké množstvo nových informácii, no myslím, že pre väčšinu bola najzaujímavejší a najprekvapivejší fakt, neverbálna komunikácia tvorí až 93% z celkovej komunikácie a len 7% z toho čo povieme, tvorí logická podstata slova. Taktiež sme sa dozvedeli o dôležitosti používania gestikulácie, mimiky a ďalších faktorov , napríklad tempa reči, sile, farbe, očnom kontakte a iných, ktoré výrazne ovplyvňujú celkový význam a podanie informácie, ktorú sa snažíme odovzdať. Prednáška bola ukončená aj praktickou časťou, keď si študenti mohli vyskúšať masky .
       Táto prednáška bola pre nás vo viacerých smeroch obohacujúca a myslím, že veľa z nás začne viac dbať práve na neverbálne prostriedky komunikácie, na ktoré sa väčšina ľudí pri komunikácii nesústredí.
       Veľká vďaka preto patrí pánovi Benčíkovi a pani profesorke Krajčovičovej, ktorá nám sprostredkovala stretnutie s ním.

       M.Kupčíková,3.C

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk