Vzdelávací seminár v oblasti realít
   Hlavná stránka » Predmety » Matematika » Vzdelávací seminár v oblasti realít

Vzdelávací seminár v oblasti realít


       Dňa 31. januára 2014 sa v priestoroch Gymnázia na Hlinskej ulici v Žiline uskutočnil Vzdelávací seminár v oblasti realít pod názvom Realitný vodičák. Seminár zorganizoval Odbor školstva a športu Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci so spoločnosťou MGM & partners, s.r.o. Zúčastnilo sa ho 38 študentov štvrtého ročníka v rámci predmetu Seminár z ekonomiky.
       Cieľom seminára bolo poskytnúť mladým ľuďom informácie v oblasti realít, aby boli schopní sa správne orientovať na trhu nehnuteľností a zvýšiť ich právne vedomie v oblasti nehnuteľností.
       Seminár viedol pán František Bakovka, pracovník firmy MGM & partners s.r.o.
       Študenti sa oboznámili s kúpno-predajnými vzťahmi, s právnymi náležitosťami kúpnej zmluvy a darovacej zmluvy, s obsahom a právnymi náležitosťami listov vlastníctva a ich výpismi, ako sa orientovať na katastrálnom portáli, ako získať list vlastníctva určený pre právne účely, napríklad pre banku v prípade žiadania o úver, ako si overiť vlastníka kupovanej nehnuteľnosti.
       Dňa 7.2.2014 sa uskutočnil test, v ktorom si študenti overili svoje vedomosti z oblasti realít.
       Seminár bol určite prínosom pre všetkých zúčastnených študentov. Študenti si odniesli množstvo vzácnych poznatkov, ktoré v budúcnosti využije.

       V Žiline 10.2.2014

       Ing. Mgr. František Mudrík
       vyučujúci SEE


Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk