Béčkari v Zuberci
   Hlavná stránka » Akcie » Výlety » Béčkari v Zuberci

Béčkari v Zuberci


       Za celoročnú snahu a dobre vykonanú prácu nás pani učiteľka Kubincová a pani učiteľka Jurinová zobrali na skvelý výlet do Zuberca. Táto malebná dedinka sa rozprestiera na Orave, blízko Nižnej. Okamžite sme sa do nej zamilovali. Bývali sme na miestnej základnej škole a bývanie splnilo všetky naše očakávania. Hneď vedľa izieb sme mali telocvičňu, ktorú sme mohli bez problémov využívať, na školskom dvore veľké basketbalové, volejbalové ihrisko a ohnisko. Prvý deň nás pani učiteľky zobrali do Múzea oravskej dediny, kde sme videli veľmi zaujímavé chalúpky, ako napríklad škola, krčma u mlynára, kováčska chalúpka a okrem iného kostol s márnicou. Zaujímavosťou bolo, že v celom skanzene bol iba jeden dom s komínom a to na novšom dome. Keď sme sa vrátili z výletu, celý hladní sme sa pustili opekať. "Ešteže nám neznámi Zuberčania rozložili oheň" : a mohlo sa začať. Večer sme si v telocvični neodpustili volejbal a twistera. Na druhý deň sme boli na skale Vápenka, kde nás pani učiteľka Jurinová učila, ako správna horolezkyňa, liezť na skalu. Len deväť "dievčat" sa odvážilo zdolať ju. Po náročnom výstupe sme sa celá trieda stretli na výbornom obede, neskôr sme si pobalili kufre a povzbudení ovzduším Zuberca sme sa pobrali domov.

       Bol to výborný výlet, na ktorý budeme ešte dlho spomínať ..... ale ako sa hovorí, lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, a tak prijmite pozvanie do našej fotogalérie.

       Trieda II. B


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk