Kurz ochrany života a zdravia
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Kurz ochrany života a zdravia

Kurz ochrany života a zdravia - III. ročník,
školský rok 2012/2013

       Ako každý rok, tak aj tento sa naši tretiaci zúčastnili Kurzu ochrany života a zdravia, a to v termíne od 13.5. do 17.5. 2013. Tento rok sa môžeme pochváliť krásnym počasím, ktoré nám v čase "zamrznutých" konečne prialo. Počasie sme si naplno vychutnávali na rieke Váh v príjemnej spoločnosti Prvej pltníckej spoločnosti Strečno, ktorá si pre žiakov pripravila zaujímavý a zábavný výklad histórie o Margite a Besnej, o dvoch hradoch a iné zaujímavé historické zmienky. Po absolvovaní splavovania sme sa vydali na cestu spoznávania krásnej prírody Malej Fatry, absolvovali sme nenáročný výstup na Starý hrad a tento rok sa nám podarilo objaviť aj romantické zátišie s názvom Lom Nezbud, kde v minulosti ťažili baníci asfalt. Jedno ráno však po príchode do práce našli lom zatopený vodou. V súčasnosti je tam hĺbka vody cca 30 m s veľkými teplotnými rozdielmi.
       V Gill Aréne čakala na žiakov odborná prednáška zameraná na výrobu lán, ktorú viedol pán Svrček a pani Lukáčová. Následne si mali možnosť žiaci vyskúšať lozenie na boulderovej stene a tých odvážnejších čakal program - lozenie na 11 metrovej umelej stene.
       Program v škole bol tento rok obohatený o profesionálnych záchranárov z Horskej záchrannej služby Vrátna, ktorí si pre študentov pripravili praktické ukážky zo záchrannej činnosti na horách, pri ktorej mohli študenti priamo asistovať. Druhým pozvaným hosťom v škole bol Ing. Milan Čeman z Hasičského a záchranného zboru MV SR Žilina, ktorý profesionálnym spôsobom našim študentom vysvetlil základné princípy požiarnej ochrany. Okrem už vyššie spomínaných tém sa naši žiaci zúčastnili prednášok z oblasti civilnej ochrany, topografie, zdravotnej prípravy a strieľania zo vzduchovky, ktoré viedli učitelia PK TSV.
       Cieľ kurzu ochrany života a zdravia sa nám podarilo naplniť, žiaci si odniesli množstvo dôležitých praktických, teoretických skúseností a vedomostí a v neposlednom rade veľa zábavy a smiechu a celá PK TSV s nimi.

       Za PK TSV
       PaedDr. Žaneta Kubáňová


fotogalériaGymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk