Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu
   Hlavná stránka » Predmety » Telesná výchova » Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu

Žilinský samosprávny kraj v spolupráci so Sport Academy Vrátna, usporiadal v pondelok 18.3.2013 Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu. Na preteky dorazili početné tímy z rôznych škôl žilinského kraja. Po slávnostnom otvorení pretekov nasledovala prehliadka trate a následne štart prvého pretekára. Súťažiť sa mohlo v kategóriách mladší/šie dorastenky, dorastenci, starší/šie dorastenky, dorastenci a snowbording chlapci, dievčatá. Trať s časomierou bola pripravená, ideálne mrazivé slnečné počasie dávalo predzvesť kvalitných pretekov.

Preteky začali mladšími dorastenkami, kde mala naša škola zastúpenie Veroniky Tichej, ktorá predviedla krásnu a čistú jazdu a umiestnila sa na 7. mieste. Za mladší dorast sa na štart postavil Michal Chrapčiak, ktorý svojim výkonom získal pekné 5. miesto.

Ďalšia kategória boli staršie dorastenky a dorastenci. U dievčat sme mali zastúpenie dvoch žiačok, a to Pavlu Danajovú a Luciu Lovašovú. Naše dievčatá podali fantastický výkon a obidve získali medailové umiestnenia, a to konkrétne Pavla Danajová 2. miesto a Lucia Lovašová 3. miesto.

V kategórií starších dorastencov bola tento rok veľmi silná konkurencia pretekárov. Náš Samuel Kasman dokázal svojou jazdou obsadiť krásne 5. miesto.

Tento rok sme mali zastúpenie aj v kategórií snowbording chlapci, a to Tomáš Gápa, Marek Záň a Tomáš Dvorak. Naši prváci sa ako nováčikovia nedali zahanbiť a na ich jazdy sa výborne pozeralo. Tomáš Gápa skončil na 23. mieste, Marek Záň na 7. mieste a dokonca Tomáš Dvorak dosiahol čas, ktorým obsadil neobľúbené, no krásne 4. miesto.

Obdiv nepatrí len víťazom, ale všetkým ktorí nabrali odvahu postaviť sa na štart a prejsť nim. Po takto úspešne zvládnutom už druhom ročníku sa všetci tešíme na ďalšie preteky.

Srdečne im blahoželáme a tešíme sa na ich ďalšiu reprezentáciu našej školy!

PaedDr. Žaneta Kubáňová

Gymnázium, Hlinská 29, 011 80 Žilina, IČO: 00160903 - tel. 041/ 763 77 00 - fax. 041/ 763 43 50 - gymnazium@gymza.sk